Haluk Dortluoğlu Kimdir? Haluk Dortluoğlu Nerelidir ve Kaç Yaşındadır? BİM CEO’su Kimdir?

Haluk Dortluoğlu Kimdir? Haluk Dortluoğlu Nerelidir ve Kaç Yaşındadır? BİM CEO’su Kimdir?
Yayınlama: 02.09.2023
5
A+
A-

Mustafa Latif Topbaş’ın ayrılmasının ardından BİM’in başına getirilen isim, Haluk Dortluoğlu oldu. Haluk Dortluoğlu, iş dünyasının tanınmış bir ismi olarak dikkat çekiyor. Peki, Haluk Dortluoğlu kimdir, nereli ve kaç yaşındadır? İşte, Haluk Dortluoğlu’nun hayatı ve kariyeri hakkında bilinmesi gerekenler.

Jenna Ortega kaç yaşında, kimdir? Jenna Ortega filmleri ve dizileri neler?

Jenna Ortega kaç yaşında, kimdir? Jenna Ortega filmleri ve dizileri neler?

Haluk Dortluoğlu, Türk iş dünyasının deneyimli isimlerinden biridir. 1972 yılında Akşehir’de doğan Dortluoğlu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuş ve kariyerine uluslararası bağımsız denetim firmaları olan Arthur Andersen ve Ernst&Young’da çalışarak başlamıştır. Türk Hava Yolları’nda Muhasebe Direktörlüğü gibi önemli görevler üstlenmiştir.

2005 yılında BİM’e Finans Direktörü (CFO) olarak katılan Dortluoğlu, aynı zamanda Operasyon Komitesi üyeliği yapmış ve Harvard Business School’un ileri yöneticilik programını başarıyla tamamlamıştır. İş dünyasındaki başarısı ve finans alanındaki katkıları sayesinde Finance in Emerging Europe dergisi tarafından “Yılın CFO’su Ödülü”ne layık görülmüştür.

Haluk Dortluoğlu, uluslararası kurumsal yatırımcılar tarafından “Türkiye’deki en iyi CFO” olarak kabul edilmekte ve 2010 yılında BİM’in İcra Kurulu üyesi olarak atanmıştır. Son olarak, Mustafa Latif Topbaş’ın ayrılığının ardından BİM markette CEO olarak görevine getirilmiştir. Dortluoğlu’nun başarıları ve deneyimi, BİM’in büyümesine ve gelişimine önemli katkılarda bulunmaktadır.