Hakkari’de çiğ köftenin fiyatı düştü

Hakkari’de daha önce ünlü markaların şubelerinde 80 liraya satılan çiğ köfteler, Ramazan’ın gelmesiyle birlikte seyyar tezgahlarda yerini alınca 15 ila 25 lira arasına kadar düştü. Buna da en çok Hakkarili vatandaşlar sevindi.

Hakkari’de çiğ köftenin fiyatı düştü
Yayınlama: 26.03.2023
11
A+
A-
İHA

Ne kadar lezzetli olursa olsun, çiğ köftenin fiyatları arttıkça, alım gücü düşen vatandaşlar için cazibesini yitirmişti.

Hakkari’de Ramazan ayının gelmesiyle birlikte çiğ köfte fiyatlarının düşmesi bu yüzden vatandaşı sevindirdi.

Çiğ köfteleri işinin ustaları yapıyor

Hakkari’de Ramazan ayının vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan çiğ köfte, bu Ramazan ayında da usta eller tarafından yoğrularak satışı yapılıyor.

Satış, seyyar tezgahlarda

Fiyatı 100 liradan 15 liraya düştü

Ramazan ayı öncesinde çiğ köfte satış yerlerinde bir porsiyonu 80-100 liradan satılırken, seyyar tezgâhlarda ise 15-25 liradan satılması vatandaşı sevindirdi.

“Rekabet dar gelirli ailelerin yüzünü güldürdü”

Rekabetin dar gelirli ailelerin yüzünü güldürdüğünü belirten vatandaşlar, fiyatların düşmesi sayesinde çiğ köfte almanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Ev yapımı çiğ köfte tezgahlarda yerini aldı

Vadandaşlar Ramazan’da doya doya çiğ köfte yemenin mutluluğunu şöyle dile getirdi:

Birçok ünlü firmanın çiğ köfte şubesi Hakkari’de bulunuyor. Bir porsiyon çiğköfte fiyatı 80 ila 100 lira arasında değişiyordu. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte ev yapımı çiğköfte tezgahlarda yerini aldı. Daha önceden hazırlanan paketlerin 15 ila 25 lira arasında satılması bizleri sevindirmiştir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.