GÜZEL Partili Kürşad Güçlü: Oy oranımız yüzde 15’in üstüne çıktı

GÜZEL Parti Sözcüsü Kürşad Şiddetli, katıldığı canlı yayında partisinin oy oranına ait açıklamalarda bulundu. Kürşad Şiddetli, Sinerjinin milletimizde karşılık bulduğunu görüyoruz. Şu anda yüzde 15’in üstüne oy oranının çıktığını söyleyebilirim. Bunun adım adım devam edeceğine inanıyorum. Sahanın sesi anketlerden biraz farklı. Tasalar, kaygılar ortak. Milletimizin geleceğine bakış ortak. Bu ortaklaşmanın insanları yönlendirdiğine inanıyorum.” sözlerini kullandı.

GÜZEL Partili Kürşad Güçlü: Oy oranımız yüzde 15’in üstüne çıktı
Yayınlama: 03.05.2023
9
A+
A-

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Şiddetli, Habertürk canlı yayınında gündeme ait açıklamalarda bulundu. Sahanın sesinin anketlerden farklı olduğunu söyleyen Kuvvetli, GÜZEL Parti’nin oy oranının yüzde 15’in üstüne çıktığının görüldüğünü belirtti.

“ANKETLERDE OY ORANI YÜZDE 15’İN ÜSTÜNDE”

Zorlu şunları söyledi: “Eve, pazara girdiğimizde pazarcı oradan bağırıyor ‘Bir oy Kemal’e bir oy Meral’e’ diye. Sinerjinin milletimizde karşılık bulduğunu görüyoruz. Şu anda yüzde 15’in üstüne oy oranının çıktığını söyleyebilirim. Bunun adım adım devam edeceğine inanıyorum. Sahanın sesi anketlerden biraz farklı. Tasalar, tasalar ortak. Milletimizin geleceğine bakış ortak. Bu ortaklaşmanın insanları yönlendirdiğine inanıyorum.

“PARTİLER BİREYLERDEN ÖTEDİR”

Partiler şahıslardan ötedir, üstündür. Partinin bütünsellik içinde muvaffakiyete taşınması GÜZEL Parti için vazgeçilmezdir. Bugün sayın Kılıçdaroğlu, iki büyükşehir belediye liderimizle mitingler gerçekleştiriyor. Vakit zaman ortak mitingler yapılıyor. Son 5 yıldır anketlerde öne çıkan hangi isim varsa bugün artık hepsi bütün. Sayın Yavaş toplumsal devlet siyasetleri ve tarımla ilgili, sayın İmamoğlu da şehircilikle ilgili Cumhurbaşkanı yardımcısı vazifesinde bulunacak. Ülkemizin iki büyükşehir belediye lideri şahsen bu inşa süreciyle görevlendiriliyorlar. Bu çok manalı. Bu sonuçta milletimizin yararına olacaktır. Devletimizin yaralarını sarma konusunda bize çok önemli vakit kazandıracaktır.

“CUMHURİYET’İN KAZANIMLARI TEHDİT ALTINDA”

İnsanlarımız bize nasıl bir yetki verecek. O güce uygun olarak hükümetin içinde yerimizi almak istiyoruz. Sayın Bilge Yılmaz’ı bakan olarak görmeyi bir vatandaş olarak da görmek istiyorum. İnsanımızı ‘biz kurtarın’ noktasına nasıl geldik? Değer teyze ‘tek emekli maaşımla geçiniyorum fakat hepsini bir yana bırakın benim Atatürk’e borcum var’ dedi. Yalnızca iş, aş tasası değil. Cumhuriyet’in kazanımları tehdit altında. Milletimiz bugün buzları kırıp yolları açma efor ve iradesinde.

“İNSANLARIMIZI ÖTEKİLEŞTİRMEYECEĞİZ”

İnanıyorum ki, 14 Mayıs’ta buzlar kırılacak ve yollar açılacak. Üç büyükşehirde İstanbul dahil olmak üzere 6 başkan bir ortada olacaklar. Bu üç mitingde de çok büyük gücün ortaya çıktığını görüyoruz. İnsanların bu ortaklaşmayı çok önemsediğini görüyorum. Olabildiğince Türkiyemizin bütün çeşitliliğini, insanlarımızı kucaklayacak idare modelini istek ediyoruz. İstiyoruz ki AK Parti’nin yaptığı üzere insanlarımızı ötekileştirmeyeceğiz. Onlara terörist, hain damgası vurmayacağız. 15 Mayıs sabahı hukukun üstünlüğü temel alınacak. Siyasetin tahakkümünden yargıyı kurtarmak mecburiyetindeyiz.

“AYNI GEMİDE OLDUĞUMUZU UNUTMAMAMIZ LAZIM”

İllerde bir siyasi partinin vilayet lideri, o ilin valisi, ilçe yöneticileri, belediye liderleri, mülki yönetim amirleri. Bir siyasallaşma bu kadar mı derinleşebilir? İnsanları bir partiye üye olma zorunluluğunu baş başa bırakarak ekmeği ile aşıyla sınıyorlar. 1,5 milyon çocuğumuz maalesef okula aç gidiyor, bu kabul edilebilir bir durum değil. Demokrasilerde en kıymetli araç seçimlerdir. Ulusal egemenliği, iradeyi yansıtan yegane alandır, sahadır seçimler. Seçimlerin dürüst, şeffaf ve inançlı bir formda yapılması Anayasamızda temeldir. Bu tıp tartışmaları açmak çok tehlikeli. Sayın Erdoğan’ın da son günlerde birtakım açıklamaları var. Milletimizin feraseti bunu yenecek. GÜZEL Parti, CHP, Millet İttifakı, Cumhur İttifakı tıpkı gemide olduğumuzu unutmamız lazım.

“BİZ DE KÜRTLERDEN OY İSTİYORUZ”

Baştan söyleyeyim PKK terör örgütüdür, Öcalan terörün başıdır. Türkiye’nin terörle gayreti daha da faal, rasyonel biçimde devam etmesi gerekiyor. ÂLÂ Parti olarak bu kelamın, bu sesin her mecrada savunucusu olacağız. Şayet 85 milyonun hakkını gözetiyorsak, doğusu, batısı, kuzeyi, güneyi, bu ülke, bu vatan, bu bayrağın altındaki herkesi kucaklamak zorundasınız. Terörle, terörizmle insanlarımızın oy verme tercihini ayırmamız gerekiyor. Hiçbir siyasi partinin bir seçmen kümesini tahakküm altına alacağını kabul etmiyoruz. Biz de Kürtlerden oy istiyoruz. Ben bu insanların tırnak içerisinde onlar teröristtir denilerek yapılan yaftalamaları asla kabul etmiyorum. YETERLİ Parti olarak milletimizin sesi ve bu manada teminatı olacağız. Irak, Suriye, Mavi Vatan’da zerre geri adım atılmayacağı üzere ülkemizin dış siyasette daha ehil ve kelamı sağlam olmasını sağlayacağız, bu bizim yükümlülüğümüz.

“TEMMUZ AYINDA EN AZ YÜZDE 50 ARTIRIM YAPACAĞIZ”

Merkez Bankası’nın bağımsızlığı, Varlık Fonu’nun kaldırılması, siyasi etik yasasının çıkarılması. Türkiye’nin iktisadını çok süratli toparlayacak metinde var. Dün genel liderimiz Mersin’den başlattı çağrıyı. Kelam veriyoruz, Temmuz ayında yüzde 50 en az artırım yapacağız. Bu artırımı oluştururken Aralık ayında Ocak ayı artırımının yüzde 55 istemiştik, hükümet yüzde 30 verdi. Enflasyon sebebiyle bütün çalışanların çok önemli kaybı var. Biz bir sefer TÜİK’i düzelteceğiz. Çabucak sağlam isimleri işbaşına getireceğiz. Kamu mühendisleri, kent plancıları 150 binin üzerinde. Bu insanların maaşları minimum fiyatın biraz üzerinde. Onların tazminat haklarını vereceğiz.

“SAVUNMA SANAYİ SİYASETİN MATERYALİ DEĞİLDİR”

Karabağ savaşı çok önemli bir muvaffakiyettir. Türkiyemizle Azerbaycan’ın birlikte yürüttüğü operasyon alan, halklarımızın bir ortada olması, manevi iklimin büyük hissesi olmuştur. Orada savunma endüstrimizin kazanımlarının uygulanmış olması Türk vatandaşı olarak beni gururlandırır. Elbette bize düşen devlette süreklilik temeldir. Hesap verebilirlik, şeffaflık unsurlarını gözetip, bunların daha düzgününü yapabilmek amaçtır. Kızılelma benim favorilerimden bir tanesi. Gurur duyarım. Savunma sanayi siyasetin bir gereci değildir. Biz iktidara geldiğimizde savuna sanayi başta olmak üzere ulusal arabamızda geri adım olmayacak.

“KAÇAK SIĞINMACILARIN TAMAMINI GÖNDERECEĞİZ”

2 yıl evvel ulusal göç doktrinimizi ortaya koyduk. 2019 yılında sayın Akşener Suriye hükümetiyle görüşülmesi gerektiği, bunu yapamıyorlarsa kendisine bir yetki verildiği takdirde görüşebileceğini söyledi. Bu bizim kararlılığımızın bir göstergesi. 15 Mayıs tarihiyle birlikte süratli bir biçimde geri gönderme merkezinin sayılarını artıracağız. Kaçak sığınmacıların 1 yıl içinde tamamını göndereceğiz. 2 yılın sonunda da süreksiz muhafazayı ortadan kaldırıp, insanları konutlarına, vatanlarına göndereceğiz. Orada terör yapılanması derdi var. Buralara halel getirmeyecek formda milletlerarası sistemin bu bahisteki projelendirmesini dahil edeceğiz. Geri dönüşü denetimli bir halde gerçekleştireceğiz.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.