Gümüşhane’nin en yaşlı bireyi 112 yaşındaki Güllü Doğan oy kullandı

Gümüşhanenin en yaşlı bireyi olan 112 yaşındaki Güllü Doğan oyunu yürüyerek geldiği sandıkta kullandı ve iyi olsun dileklerini iletti. Cumhurbaşkanlığı ve 28.dönem Milletvekilliği seçimlerinde oy verme süreci devam ederken Gümüşhaneli vatandaşların sandığa ilgisi ağır oldu.

Gümüşhane’nin en yaşlı bireyi 112 yaşındaki Güllü Doğan oy kullandı
Yayınlama: 14.05.2023
10
A+
A-

Gümüşhane’nin en yaşlı bireyi olan 112 yaşındaki Güllü Doğan, oyunu yürüyerek geldiği sandıkta kullandı ve güzel olsun dileklerini iletti.

Bugün 08.00 itibariyle başlayan Cumhurbaşkanlığı ve 28.dönem Milletvekilliği seçimlerinde oy verme süreci devam ederken Gümüşhaneli vatandaşların sandığa ilgisi ağır oldu.

Sabah saatlerinden itibaren vatandaşlar demokratik haklarını kullanmak için sandıklara akın ederken kentin en yaşlı bireyi olan Güllü Doğan da çocukları ve torunlarıyla geldiği okulda oyunu kullandı.

İnönü mahallesinde oturan ve oy kullanmak için Mareşal Çakmak Toplumsal Bilimler Lisesine gelen Doğan, 1046 numaralı sandıkta oyunu kullandı. Sandığa oyunu atıp evraklara parmak bastıktan sonra yaptığı açıklamada seçimlerin vatana, millete güzel olmasını dileyen Doğan, “Allah o adama güzel uzun ömürler versin, başımızdan eksik etmesin” dedi.

Normal koşullarda yaşı gereği gezici sandığın konutuna getirilerek oy kullanması gereken Doğan oy vermeye niçin kendisinin geldiğine yönelik soruya da “Evde kullanmadım, geldim buraya. Allah müsaade verdi oyumu kullandım. Elim ayağım tutuyor” kelamlarıyla yanıtlandırdı.

Torunu Ali Doğan da “112 yaşındaki babaannemi de getirerek demokrasi şölenine katkı sağladık ve oyumuzu kullandık. Vatanımıza, milletimize iyi olsun. Babaannem eli, ayağı tutuyor. Kendi isteğiyle ben sandığa gideceğim yürüyerek oyumu kullanacağım dedi. Biz de getirdik ve oyunu kullandı. Devletimize bol bol dua etti. O dua kapısı. Biz de duasını almış olduk bu sayede” sözlerini kullandı. – GÜMÜŞHANE

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.