GSB yurt başvuru sonuçları açıklandı mı? GSB yurt başvuru sonuçlarına nereden, hangi siteden bakılır?

GSB yurt başvuru sonuçları açıklandı mı? GSB yurt başvuru sonuçlarına nereden, hangi siteden bakılır?
Yayınlama: 13.09.2023
6
A+
A-


GSB yurt başvuru sonuçları açıklandı mı? Sorusu, bir süredir gündemde yer alıyor ve başvuru işlemlerini tamamlamakta olan öğrenciler tarafından internet üzerinde sorgulatılıyordu. GSB yurtları yerleştirme sonuçlarına ilişkin basın toplantısı ile birlikte Kyk yurt sonuçlarının açıklandığı bilgisi Gençlik ve Spor Bakanı canlı yayın duyuruldu. Peki, GSB yurt başvuru sonuçları açıklandı mı? GSB – KYK yurt başvuru sonuçlarına nereden, hangi siteden bakılır?

GSB YURT BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

GSB yurtları yerleştirme sonuçlarına ilişkin basın toplantısında Gençlik ve Spor Bakanı tarafından yapılan açıklama ile birlikte KYK yurt sonuçları adayların erişimine açıldı. Buna göre adaylar e devlet üzerinden KYK yurt sonuç sorgulama ekranına ulaşabilecek. Ayrıca KYK yurt sonuç sorgulama ekranına haberimiz içerisinde yer almakta olan bölümden ulaşabilirsiniz.

GSB YURT SONUÇ SORGULAMA EKRANI

GSB YURT SONUÇLARINA NEREDEN BAKILIR?

Devletin yurtlarına başvuru yapan üniversite öğrencilerinin merakla beklediği KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı. Öğrenciler şimdi ise Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından açıklanan KYK yurt başvuru sonuçlarına nereden bakılır? Sorusunu araştırmakta. KYK yurt başvuru sonuçlarına E- devlet ve https://www.turkiye.gov.tr/gsb-yurt-basvuru-sonucu-sorgulama sitesinden KYK yurt başvuru sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

Emir Ceran

Gençlik ve Spor Bakanı Gündem Eğitim Haberler