Göksel Gümüşdağ: ‘Türkiye’de bizim kadar maç oynayan bir kadro yok’

Medipol Başakşehir Lideri Göksel Gümüşdağ, Ankaragücü maçının akabinde, “Zannediyorum final oynadığımızda ve lig bittiğinde 54 yahut 55 maç oynamış olacağız. Herhalde Türkiye’de bizim kadar maç oynayan bir ekip yok, en fazla biz oynadık” dedi.

Göksel Gümüşdağ: ‘Türkiye’de bizim kadar maç oynayan bir kadro yok’
Yayınlama: 26.05.2023
5
A+
A-


Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final rövanş maçında MKE Ankaragücü’nün konutunda 2-2’lik skorla berabere kalan Medipol Başakşehir finale kalan ekip oldu. Maçın akabinde açıklamalarda bulunan Göksel Gümüşdağ, başkentte hoş bir çaba sergilediklerini lisana getirerek, “Aslında oyunda da onlar da âlâ bir çaba verdi. Onların 10 kişi kalmaları oyundan düşürmüş olabilir lakin genel manada atmosfer de Ankaragücü taraftarı da fevkaladeydi. Bizim gruba geldiğinizde de nitekim oyuncular harikulade bir uğraş gösterdi. Zira baktığınızda zannediyorum final oynadığımızda ve lig bittiğinde 54 yahut 55 maç oynamış olacağız. Herhalde Türkiye’de bizim kadar maç oynayan bir kadro yok, en fazla biz oynadık. Hasebiyle temmuzda başladık, haziranda bitireceğiz. Uzun ve yorucu bir tempo oldu. Oyuncu kardeşlerimiz hepsini tek tek kutluyorum. Teknik heyeti kutluyorum. Bilhassa kaptanımız, efsanemiz Mahmut Tekdemir, çok önemli bir sakatlığı var. Tabip, en kısa vakitte bir maç bile oynamasının çok büyük bir risk olduğunu söyledi ve ameliyat olması gerekiyordu. Ancak bu yarı final maçına çıkmak istediğini söyledi, kendisi benle de görüştü. Sahiden ona ayrıyeten sonsuz teşekkür ediyorum, grubunu yalnız bırakmadı. Hoş bir gayret oldu, artık finale gideceğiz. Bir yandan ligde az maç kaldı münasebetiyle uzun bir dönemi da bitirmiş olacağız. Doğal çok uzun maçlar oynandı; vakit zaman performans düşüklüklerimiz oldu tahminen de lakin genel manada bu kadar maç sayısı hala yarıştayız hala Avrupa’ya gitmek için Türkiye Kupası bahtımız var. Daha evvel iki defa kupa finali oynadık, birisini Beşiktaş ile Kayseri’de birisini de Eskişehir’de Konya ile oynamıştık” sözlerini kullandı.

“Hızlı bir karar olmuş”

Türkiye Kupası yarı final maçları tamamlanmadan federasyonun final maçının nerede oynanacağının açıklanmasına dikkat çeken Gümüşdağ, “Nedense bu türlü bir maç oynanmadan bir iki saat evvel açıkladılar enteresan yani. Kadroların hangisi olacağını da bilmiyorlar. Evvelce kadrolara sorarlardı istişare ederlerdi Federasyon. Süratli bir karar olmuş lakin hürmet duymak lazım diyecek bir şey yok” değerlendirmesinde bulundu.

TFF Lider adaylığı için isminin geçmesi

Hakkına TFF Lider adaylığı için isminin geçtiğine dair savlara cevap veren Gümüşdağ, “Her devir o yapılıyor. Uzun yıllar Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı yaptığım için. Maçlar devam ediyor. Federasyonun bir lideri var, gündemimizde şu an yok. Maçlar bitince değerlendiririz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.