GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI 11.455 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALACAK Personel Alımı (24.08.2023)

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI 11.455 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALACAK Personel Alımı (24.08.2023)
Yayınlama: 25.08.2023
52
A+
A-


Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan Büyük Personel Alımı!

Merhaba sevgili okurlar! Bugün sizlere oldukça önemli bir haberimiz var. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, bakanlığın büyük bir personel alımı yapacağını duyurdu.


Alım Detayları Neler?

Bakanlık, toplamda 11.455 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Bu alımın detayları şöyle:

Hangi Pozisyonlarda Kaç Personel Alınacak?

  • Destek Personeli: Toplam 4.138 alım.
  • Koruma ve Güvenlik Görevlisi: Toplam 3.622 alım.
  • Büro Personeli: Toplam 3.295 alım.
  • Psikolog: Toplam 400 alım.

Başvuru Tarihleri Nedir?

  • Büro Personeli, Psikolog ve Destek Personeli (Temizlik) için başvurular: 28 Ağustos – 1 Eylül
  • Koruma ve Güvenlik Görevlisi ve Destek Personeli (Bakım-Onarım) için başvurular: 28 Ağustos – 6 Eylül

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Bakanlık, başvuruların tamamen elektronik ortamda gerçekleşeceğini belirtti. Adayların, ilanların Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından e-devlet üzerinden Gençlik ve Spor Bakanlığı kariyer kapısı ve kamu işe alım kariyer kapısı adreslerinden başvurularını yapmaları gerekiyor.


Son Söz: Sevgili okurlar, bu kadar büyük bir alım fırsatını kaçırmamanızı öneriyoruz. Başvuru şartlarına uyan herkesin bu fırsattan faydalanmasını tavsiye ediyoruz. Başvuruda bulunmayı düşünen herkese şimdiden başarılar dileriz. Eğer bu konuda herhangi bir sorunuz ya da görüşünüz varsa, lütfen yorum kısmından bize ulaşın. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, hoşça kalın!

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 11 bin 455 sözleşmeli personel alacaklarını bildirdi. Bakan Bak, sosyal medya hesabından, bakanlık merkez ve taşra teşkilat birimlerinde istihdam edilmek üzere 4 bin 138 destek personeli, 3 bin 622 koruma ve güvenlik görevlisi, 3 bin 295 büro personeli, 400 de psikolog alınacağını duyurdu.

Başvurular büro personeli, psikolog ve destek personeli (temizlik) için 28 Ağustos-1 Eylül, koruma ve güvenlik görevlisi ile destek personeli (bakım-onarım) için 28 Ağustos-6 Eylül tarihlerinde yapılabilecek. Adaylar başvurularını alımların Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından e-Devlet üzerinden Gençlik ve Spor Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.go…) adresinden elektronik ortamda gerçekleştirecek.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.