Gençlik ve Spor Bakanı Manisa’da

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Manisa’nın Kırkağaç, Gölmarmara ve Selendi ilçelerini ziyaret etti. Bakan Kasapoğlu, Selendi’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a takviye istedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Manisa’da
Yayınlama: 22.05.2023
6
A+
A-

GENÇLİK ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sabah İzmir’de başladığı programında Manisa’nın Kırkağaç, Gölmarmara ve Selendi ilçelerini ziyaret etti.

Gençlik ve Spor Bakanı, AK Parti İzmir Milletvekili Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sabah saatlerine İzmir’de başladığı programına, öğle saatlerinden itibaren Manisa’da devam etti. Kırkağaç, Gölmarmara ilçelerini ziyaret eden Bakan Kasapoğlu, daha sonra Selendi ilçesine gitti. Burada partililer ve vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılanan Bakan Kasapoğlu, atlı cirit ekibi eşliğinde vatandaşlarla buluştu. AK Parti İlçe Teşkilatı önünde Selendili vatandaşlara hitap eden Bakan Kasapoğlu, 28 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ikinci cins seçimleri için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a dayanak isteyip Selendililere güvendiğini söyledi.

Bakan Kasapoğlu, Selendi ilçe ziyaretinin akabinde ana-baba ocağı Kula ilçesini ziyaret etti. Yaren takımı, atlı cirit kadrosu ve meşalelerle coşkulu bir biçimde karşılanan Bakan Kasapoğlu, ‘Kula seninle gurur duyuyor’ sloganları eşliğinde Yunus Emre ve Şehit Ömer Halisdemir Kent Meydanı’ndaki mitinge katıldı. Kula Belediye Lideri Hüseyin Tosun, Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve 28.Dönem Manisa Milletvekili Adayı Ali Uçak, AK Parti Manisa Vilayet Lideri Salih Süratli ve AK Parti Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu’nun birer konuşma yaptığı mitingde sahneye çıkan Bakan Kasapoğlu, hemşehrilerine hitap etti.

Ana, baba ocağında olmaktan ötürü gurur duyduğunu ve büyük bir sevgiyle karşılanmasından ötürü da keyifli olduğunu söz ederek kelamlarına başlayan Bakan Kasapoğlu, 14 Mayıs’ta alınan sonuçlar üzere 28 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerde de memleketi Kula’dan büyük bir rekor beklediğini tabir etti. Hizmet etme gücünü ülkenin aziz milletinden aldıklarını ve sırtlarını her vakit vatandaşlara yasladıklarını lisana getiren Bakan Kasapoğlu; ” Ana ocağım, baba ocağım Kula. Her zamanki üzere samimi, her zamanki üzere içten, her zamanki üzere gerçeksin Kula. Bugün bir bakan olarak değil de, Kasap hocaların evladı Mehmet olarak buradayım. Sizlerin kardeşi ve hizmetkarı olarak buradayım. Bu pırıl pırıl gençlerin ve atlet kardeşlerimin ağabeyi olarak buradayım. Rabbim nasip etti, sayın Cumhurbaşkanımız tensip buyurdular ve hem bürokraside, hem hükümette 81 vilayetimize hizmet ettik, ilçelere ve köylere kadar. Elbette Manisa’mıza da Kula’mıza da hizmetlerin en hoşlarını el birliği ile yaptık. Zira bu aziz millet, 85 milyon insanımız bu hizmetlerin en hoşuna layıktır. İşte Kula’nın spor yatırımları, Kula’nın gençlik tesisleri, tüm ülkemize örnek bir biçimde pırıl pırıl ihtişamıyla ve gücüyle parlıyor. Bu yapıtları, siz aziz milletimizden, kıymetli hemşehrilerimizden aldığımız güçle yaptık. Sayın Cumhurbaşkanımızın engin vizyonuyla, güçlü liderliğiyle yaptık ve şükürler olsun artık çıta çok farklı yerlere yükseldi. Hizmet çıtamızı çok ancak çok yüksek yerlere taşıdık. Sizler hiçbir vakit da bizi mahcup etmediniz. Her vakit sırtımızı size yasladık. Öbürleri üzere öteki mihraklara değil. Biz gücü sizden alırız, hesabı size veririz. İşte 14 Mayıs’ta yedi düvel bir ortaya geldi. İç güçleri, dış güçleri, masadakiler, masada olmayanlar Türkiye’yi dizayn etmeye çalıştılar. Bu milletin zekasına bu milletin ferasetine ve basiretine bir türlü inanamadılar. Türkiye’de oy oranımızla tüm oyunları teker teker bozdunuz. Masaları dağıttınız, size hiçbir kurguyu dayatamadılar, sizi kandıramadılar, kandıramazlar zati. Biz bunu aslında 21 yıllık süreçte önümüze çıkardıkları manileri aşarken görüyorduk. Sizin her vakit güçlü dayanağınızı, sizin her zamanki basiretinizi ve ferasetinizi gördük. Cumhurbaşkanımız seçimden evvel ‘Ben ulusal iradeden diğer güç tanımam’ dedi. ‘Halkımız kimi seçerse başımızın üzerinde yeri var’ dedi. Onların seçim sonrası beyanatlarını gördünüz. Bu milletin seçimine ve tercihine hürmet bile gösteremediler. Onları size havale ediyoruz. Siz 14 Mayıs’ta nasıl oyunları tek tek bozduysanız, 28 Mayıs günü Kula olarak en güçlü tokadı son vuruşu yapacaksınız. Biz buna inanıyoruz.” sözlerini kullandı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.