Gayrimenkule yatırımda yeni model

Gayrimenkul bölümünde yeni jenerasyon kiralama denilen kısa ve orta vadeli kiralama modeline ilgi her geçen gün büyüyor.

Gayrimenkule yatırımda yeni model
Yayınlama: 16.06.2023
7
A+
A-

Yatırım emelli alınan meskenler, profesyonel şirketlerce beş yıldızlı otel konseptinde işletiliyor ve bu yolla konuttan en yüksek kira gelirinin sağlanması hedefleniyor. Kesimin iki oyuncusu İstanbul Maslak’ta hayata geçen projede bu model için güçlerini birleştirdiğini açıkladı. Yu Group tarafından Maslak’ta inşa edilen 170 dairelik konut projesi, kiralama kesiminin bilinen markalarından New Inn tarafından işletilecek.

AMORTİSMAN MÜDDETİ 15 YILA DÜŞECEK

2 yıl evvel satın aldıkları toprakta 80 milyon yatırımla ‘Maslak Dream by New Inn’ projesini hayata geçirdiklerini belirten Yu Group İdare Konseyi Lideri Mustafa Mekki Özkan, “Daha evvel Sakarya’daki otel projemizde New Inn markası ile işbirliği yapmıştık. Memnuniyetimiz bizi yine bir ortaya getirdi. Bugün İstanbul’da bir konut yatırımın geri dönüş süreci 40 yıla ulaştı. Bu işbirliği ile amortisman müddeti 15 yıla düşecek ve konut yatırımcısına kıymetli avantaj sağlayacak” dedi. Projede metrekare satış fiyatının 5 bin 500 dolardan başladığını belirten Özkan, “Projemizi 24 ay müddette tamamlayarak teslim etmeyi, yatırımcılara da kısa müddette en az iki kat prim sağlamayı hedefliyoruz” halinde konuştu.

EV SAHİBİ İÇİN AVANTAJLI

Yatırım hedefli mesken alanlar için kısa ve orta devir kiralamanın daha avantajlı olduğunu belirten New Inn İdare Konseyi Lideri Yusuf Akbal ise şunları söyledi:“kira artışına gelen yüzde 25 artırım hududu ile bugün verimsiz bir kira geliri var. Bizim yaptığımız kiralamalarda ise her hafta sayılar dövize endeksli güncelleniyor ve bu da yatırımcının konutundan daha çok gelir elde etmesini sağlıyor. Kiracılı bir konutu istediğinde satmak ya da kiracıyı farklı nedenlerle tahliye etmek de güç. Bizim modelimizde bu riskler yok. Üstelik konut sahibi yılda 15 gün mühletle dilediği New Inn lokasyonun konaklama yapabiliyor.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.