Galatasaray ve Beşiktaş FETÖ tartışmasına girdi: Başkanlar ateş püskürdü!

Galatasaray ve Beşiktaş FETÖ tartışmasına girdi: Başkanlar ateş püskürdü!
Yayınlama: 17.08.2023
4
A+
A-

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Beşiktaş‘ın Rashica transferini açıklama paylaşımına cevap verdi. Özbek, “Dün geceden beri çok üzgünüm” diyerek sert açıklamalar yaptı.

BU BÜYÜK BİR HADSİZLİK VE BÜYÜK BİR GAF!

“Dün geceden beri çok üzgünüm. Galatasaray’ı bilmek, öğrenmek lazım. Bu ülkeye bilim insanları, devlet adamları yetiştirmiş ve Mustafa Kemal Atatürk’ün değerlerini öğretmiş kulüp Galatasaray. Ayrıca canını bu ülke için veren bir kurumdan bahsediyoruz. Galatasaray, Cumhuriyet’in yüzüdür. Böyle bir kurumu eli kanlı terör örgütü ile ilişkilendirmek, onunla işbirliği varmış gibi yorumlar yapmak, görüntüler paylaşmak, onunla yan yana getirmek, dünyanın en saçma işi. Bu büyük bir hadsizlik ve büyük bir gaf! Neden hala FETÖ‘nün değirmenine su taşıyacak yakıştırmalar yaparak ülkeyi bölmeye, kutuplaştırmaya çalışıyorsunuz”

“BEŞİKTAŞ’TAN ÖZÜR BEKLİYORUZ”

“Beşiktaş Kulübü’nden özür bekliyoruz. Beşiktaş’a, büyüklerine her zaman saygılıyız. Neden bu paylaşıma ihtiyaç duydunuz? Bundan ne fayda sağladınız? Beşiktaşlı yöneticilerine bunu soruyorum. Galatasaray camiası sakin olsun. Buna uymayın, prim vermeyin. Böyle bir paylaşım yaparak, Türkiye’yi bölmenin yeri ve zamanı değil! Kimsenin yanına yaptıklarını kâr bırakmayacağız. Buna sebep verenlerden hesabını soracağız.”

BEŞİKTAŞ’IN CEVABI GECİKMEDİ

Beşiktaş Kulübü, Milot Rashica transferinin açıklandığı video ile ilgili konuşan ve “Özür bekliyoruz” ifadelerini kullanan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in sözlerine cevap verdi.

“BIRAKIN BU UCUZ GÜNDEM DEĞİŞTİRME OYUNLARINI VE YAKIŞIKSIZ KABADAYI SÖYLEMLERİNİ!”

”Dün Galatasaray camiasının, Kulübümüzle ilgili yapmış olduğu açıklama yersiz, gereksiz ve hadsizdir. Futbol A Takımımıza dahil ettiğimiz bir futbolcumuz için hazırlanan transfer videosunda; hiçbir kasıt, art niyet ve ima amacı taşımayan bir sahneye takılarak olayı gündem değiştirmek adına kullanmak için yapılan bu açıklamadaki kabadayı ve tehdit dolu söylemlere pabuç bırakmayız.

Vatan ve millet sevgimizin herkesten, her camiadan daha yukarıda olduğunu düşünüyoruz.
Birlik ve beraberliğimiz ile ülkemizin menfaatlerinin her zaman futbol şovlarından çok uzakta olmasına gayret etmeyi yüce bir görev olarak biliriz.

Bu konuda bizimle yarışamayacak olanların söylemlerine çok dikkat etmeleri konusunda son kez uyarıyoruz. Bahsi geçen konu hakkında ilgililer arasında gerçekleşen görüşmelerde konu açıklığa kavuşmasına rağmen camiasına şirin görünmek adına böyle hadsiz bir açıklama yapılmasının amacının; sadece gündem değiştirmek olduğunu biliyoruz. Son zamanlardaki transfer şovlarından şımardıkları görülen Galatasaray Yönetimi’ne son sözümüz; tehdit ve kabadayılık gibi söylemlerden uzak durmalarıdır.”

GERGİNLİK NASIL BAŞLADI, NE OLMUŞTU?

Rashica transferini sosyal medya hesabından yayımladığı videoyla da açıklayan Beşiktaş, “İstanbul Boğazı’nın en güzel yerinde, huzur içinde. Hoş geldin Rashica.” ifadelerini kullandı.

Hazırlanan klibin başında Galatasaray’ın stadyumunun görüntülerine de yer verildi. Görüntülerdeki kutlama ve kalabalığı herkes şampiyonluk organizasyonu sanarken, Beşiktaş’ın görüntüleri FETÖ’nün 10. Türkçe Olimpiyatları’ndan aldığı anlaşıldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.