Ford duyurdu: Elektrikli aracı Mustang Mach-E’nin fiyatlarında bir indirim daha!

Ford, elektrikli araçların müşteriler için erişilebilirliğini artırmak maksadıyla bu yıl ikinci sefer Mustang Mach-E modelinin fiyatlarında indirime gittiğini duyurdu.

Ford duyurdu: Elektrikli aracı Mustang Mach-E’nin fiyatlarında bir indirim daha!
Yayınlama: 03.05.2023
8
A+
A-

Şirketten yapılan açıklamada, müşterilerin bekleme müddetlerini kısaltmak ve daha az maliyetlerle fiyatların düşmesini sağlamak emeliyle Mustang Mach-E’nin üretiminin artırılacağı bildirildi.

Tesislerin tamamlanan kapasite artırımı yatırımlarının yılın ikinci yarısında üretim artışını destekleyeceği tabir edilen açıklamada, Mustang Mach-E’nin siparişlerinin yarından itibaren tekrar alınacağı aktarıldı.

Açıklamada, Mustang Mach-E üretiminin artmasının Ford’un elektrikli araçları müşterileri için daha erişilebilir ve uygun fiyatlı hale getirme planının bir modülü olduğuna işaret edildi.

Mustang Mach-E’nin fiyat değişimlerinin bulunduğu tabloya da yer verilen açıklamada, Mach-E’nin kimi modellerinde 4 bin dolara kadar indirim yapıldığı görüldü.

Paylaşılan fiyat tablosuna nazaran, Mach-E’nin çeşitli versiyonlarının fiyatlarında yaklaşık yüzde 8 indirime gidilirken, aracın standart menzilli modelinin başlangıç fiyatı 42 bin 995 dolara düştü.

– Elektrikli araç piyasasında rekabet artıyor

Elektrikli araba üreticisi Tesla da satışlarını artırmak maksadıyla yıl başında Çin’de yaptığı indirimlerin akabinde ABD ve Avrupa’da fiyatlarını düşürmüştü.

Tesla bu yıl ABD’de iki arabasının fiyatında 6 kere indirime giderken, geçen ay Model S ve Model X araçlarının fiyatlarını yükseltmişti. Tesla bugün de ABD, Çin, Kanada ve Japonya’da Model 3 ve Model Y arabalarının fiyatını artırmıştı.

Ford da ocak ayında Mustang Mach-E’nin rekabetçiliğini ve müşteriler için erişilebilirliğini artırmak gayesiyle yüzde 8’e varan oranlarda indirim yapmıştı.

Şirketin bu yılki ikinci indirim açıklamasının Tesla’nın fiyat artışının çabucak akabinde gelmesi dikkati çekti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.