Fenerbahçe’de Arda Güler’den yeni mukavele kararı! Yakın etrafına söyledi…

Fenerbahçe’de 1500 dakikalık mühlet barajını geçememesi durumunda 5 milyon Euro’ya hür kalma hakkı bulunan Arda Güler konusunda çarpıcı bir gelişme yaşandı. Kaygı yaratan durum sonrası yaşanan gelişme, genç oyuncunun yol haritasına ait işaretler barındırıyor.

Fenerbahçe’de Arda Güler’den yeni mukavele kararı! Yakın etrafına söyledi…
Yayınlama: 11.05.2023
16
A+
A-


Fenerbahçe’de taraftarlar, ekibin genç yıldızı Arda Güler’i kaybetme telaşını yaşıyor. Genç oyuncunun 1500 dakika barajını aşamayarak 5 milyon Euro’ya özgür kalma ihtimali canları sıkıyor. Hususa ait son yaşanan gelişme ise duruma yönelik işaretler barındıracak cinsten…

DEVLER RESMEN SIRAYA GİRDİ

Arda Güler, bu dönem son haftalara kadar fazla baht bulamamasına karşın transferin gözdesi pozisyonunda.

İngiltere’den Manchester City, Arsenal ve Newcastle’ın yanı sıra İspanya’dan Barcelona, Almanya’dan Dortmund ve Leipzig, İtalya’dan şampiyon Napoli, Hollanda’dan ise Ajax’ın yaz transfer periyodunda 18 yaşındaki oyuncu için Fenerbahçe’nin kapısını çalması olası. Luis Campos’un da PSG’deki vazifesine devam etmesi halinde Arda için atak yapması bekleniyor.

ARDA CEPHESİNDE YENİ GELİŞME

Arda Güler’in dakika limitini aşıp aşamayacağı konusundaki belirsizlik tasa yaratırken oyuncu cephesinde de yeni gelişmeler yaşanıyor. Genç yıldızın yakın etrafıyla yaptığı görüşmede bu mevzuya ait halini net bir halde ortaya koyduğu söz ediliyor.

‘5 MİLYON EURO’YA FENER’İ BIRAKMAM’

Arda Güler, 1500 dakika müddet almaması halinde mukavelesindeki unsur gereği 5 milyon Euro’ya hür kalacak. Genç yıldızın şu ana kadar 1128 dakika oynaması taraftarlar ortasında tasa yarattı. Lakin genç oyuncu, taraftarların yüreğine su serpecek bir yaklaşım sergiledi.

Fenerbahçe’de Giresun beraberliği ile şampiyonluk umutlarının yeterlice azalması, taraftarları ziyadesiyle üzdü. Sarı-Lacivertli futbolseverleri endişelendiren bir öteki mevzu da Arda Güler’in durumu. Genç yetenek şu ana kadar 1128 dakika müddet aldı. Ligde 3, kupada ise şimdilik 1 maçı daha olan Fenerbahçe’de 18 yaşındaki yıldızın 1500 dakikayı doldurmama ihtimali bulunuyor. Bu durumda Arda, 5 milyon Euro’ya özgür kalabilecek. Ulusal futbolcunun peşinde birçok Avrupa devinin olması, genç yeteneğin pahasının çok altında bir sayıya ayrılma mümkünlüğünü artırıyor.

“KULÜP MEMNUN OLMALI”

İşte bu durum, Sarı-Lacivertli futbolseverleri ziyadesiyle korkutuyor. Fakat Arda Güler cephesinde, yüreklere su serpecek bir haber geldi.

Fanatik’in haberine nazaran; genç oyuncunun yakın etrafına bu bahisle ilgili olarak, “Benim için 5 milyon Euro’luk hususun bir değeri yok. Kulübümün menfaatleri dışında bir adım atmam. İdaresi tatmin etmeyecek, bu kadar düşük bir sayıya ayrılmam. Bir ekibin beni transfer etmesi için, kulübünü memnun edecek bir teklif yapması gerekiyor” dediği kaydedildi.

YENİ KONTRAT İÇİN GÖRÜŞME

Sarı-Lacivertli idare, Arda Güler ile geçen dönem 3 yıllık profesyonel mukaveleye imza atmıştı. Genç oyuncu o periyotta 18 yaşını doldurmadığı için kontratın müddeti 3 yılı geçemiyordu. Fenerbahçe, artık 5 yıllık yeni bir sözleşme için Arda’nın ailesiyle görüşmelerini sürdürüyor.

Yönetim, hem yıldız futbolcunun maaşını düzgünleştirmek hem de hür kalma hususlarını tekrar düzenlemek istiyor. Arda ve ailesinin de bu fikre sıcak baktığı öğrenildi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.