Evladını PKK’dan söke söke almıştı: Diyarbakır annesi aday adayı oldu!

28. Periyot Milletvekili Genel Seçimi için aday belirleme süreci devam ediyor. AK Parti’de eski vekillerin birçoğu adaylık başvurusu yaparken sürpriz isimler de gündeme geliyor. Diyarbakır annelerinden Ayşegül Biçer de aday adayı oldu.

Evladını PKK’dan söke söke almıştı: Diyarbakır annesi aday adayı oldu!
Yayınlama: 26.03.2023
2
A+
A-

AK Parti, milletvekili seçimlerinde birinci kere uyguladığı elektronik temayülü dün gerçekleştirdi. 81 vilayette tıpkı anda başlayan ve birebir anda sona eren e-Temayül’de; vilayet idare konseyleri, ilçe idare şuraları, belde idare konseyleri, bayan ve gençlik kolları, mahalle ve köy liderleri, belediye liderleri ve meclis üyeleri ve evvelki devir milletvekilleri oy kullandı.

Aday adaylarının belirlenmesinde âdeta kılı kırk yaran AK Parti’de teşkilat mensuplarının her birine dijital kart verildi. Aldıkları kartları ilgili aygıta okutan teşkilat mensuplarının karşısına o ilin milletvekili aday adaylarının fotoğraflı listesi çıktı.

Kartlar kişi bazlı değil, vilayet ve ilçe bazlı olarak dağıtıldığı için zımnilik korundu, kimin hangi aday adayını desteklediği bilinmedi. Yalnızca hangi ilin ve ilçenin kimleri tercih ettiği görülebildi. Son oy kullanıldığı andan 1 saat içinde sonuçlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önüne düştü. 

Böylelikle temayül sürecini geride bırakan AK Parti, tıpkı vakitte milletvekili aday adaylığı müracaatlarını pahalandırmak için alt komite çalışmalarına başladı.

Bu komitenin değerlendirmelerinin akabinde en son karar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2 Nisan’da başkanlığını yapacağı üst komitede verilecek.

BİRÇOK ÜNLÜ İSİM ADAY OLDU

Öte yandan AK Parti’de aday adaylığı için başvuran isimler ortasında evvelki devirlerde milletvekilliği yapmış çok sayıda isim bulunuyor. Daha evvel Antalya Milletvekilliği ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmış Menderes Türel bu isimler ortasında.

‘Türkiye Yüzyılı’ müziğinin bestekarı, ünlü sanatçı Yücel Arzen, Gazeteci-Yazar Fadime Özkan, Toplumsal Güvenlik Uzmanı Resul Kurt, Diyarbakır annelerinden Ayşegül Biçer, Sosyal medya fenomeni Ece Ronay’ın eşi Mehmet Erdal Bilir de AK Parti’den aday adayı oldu.

Ayrıca, mevcut milletvekillerinden AK Parti Küme Lider Vekili Mustafa Elitaş, Genel Lider Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Kırşehir Milletvekili Hacı Turan, Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız, bu sefer Ankara’dan adaylık başvurusu yaptı.

TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu da AK Parti aday adayları ortasında yer aldı.

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.