Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum oyunu İstanbul’da kullandı

Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, eşi Şengül Kurum ile birlikte oyunu TEB Ataşehir Ortaokulu’nda kullandı. Kurum’un kullandığı oy zarfını kızı Zehra sandığa attı.

Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum oyunu İstanbul’da kullandı
Yayınlama: 14.05.2023
9
A+
A-

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Murat Kurum oyunu İstanbul’da kullandı.

Eşi Şengül Kurum ve kızı Hatice Zehra ile saat 10.45’te oy kullanacağı TEB Ataşehir Ortaokulu’na gelen Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, yaklaşık 45 dakika sırada bekledi.

ZARFI KIZI ZEHRA SANDIĞA ATTI

Sırası gelen Kurum, sandık görevlilerini selamladıktan sonra kabine girerek oyunu kullandı.

Kurum’un, oy pusulasının yer aldığı zarfı, kızı Hatice Zehra sandığa attı.

“85 MİLYON BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN İYİ UĞURLU OLSUN”

Bakan Kurum, okul bahçesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bugün Türkiye’de 85 milyon insanın demokrasi heyecanı içerisinde iradesini sandığa yansıtacağını belirterek, “Ülkemiz için, milletimiz için, 85 milyon büyük Türkiye için güzel uğurlu olsun.” dedi.

Bugünün birebir vakitte Anneler Günü olduğunu hatırlatan Kurum, “Eşimin ve annemin, Anneler Günü’nü tebrik ediyorum. Tekrar cennetin ayakları altına serildiği annelerimizin, başta şehit ve gazilerimizin anneleri olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum.” diye konuştu.

“VATANDAŞLARIMIZIN İRADESİNİ SANDIĞA YANSITMASI ÜLKEMİZ İSMİNE ÇOK ÇOK ÖNEMLİDİR”

Büyük bir demokrasi heyecanının yaşandığını lisana getiren Kurum, “Ben oyunu kullanan her bir vatandaşımıza şükranlarımı sunuyorum. Burada iradesini sandığa yansıtması ülkemiz ismine, geleceğimiz ismine çok çok kıymetlidir.” tabirlerini kullandı.

“TÜRKİYE YÜZYILI’NI MİLLETİMİZLE BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 21 yıldır milleti için gece gündüz uğraş ettiğini ve 100 yılda yapılacak işleri yaptıklarını anlatan Kurum, kelamlarına şöyle devam etti:

Şimdi de işte bugün 14 Mayıs’ta Sayın Cumhurbaşkanımız, milletimize emanettir. İnşallah hepimizin, herkesin keyifli olduğu, gençlerimizin hak sahibi olduğu, bayanlarımızın her türlü haklara eriştiği Türkiye Yüzyılı’nı, milletimizle birlikte inşa edeceğiz.

Büyük ve güçlü Türkiye yolunda, dünyanın en güçlü ekonomileri ortasında yer almak için çabayı sonuna kadar sürdüreceklerini aktaran Kurum, “Gençlerimize, evlatlarımıza çok daha hoş bir gelecek bırakma anlayışıyla, umuduyla bundan evvel nasıl çalıştıysak, tıpkı anlayışla çalışacağız. Koşturacağız.” dedi.

Kurum, sandık görevlilerine teşekkür ettikten sonra okuldan ayrıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.