Erdoğan’ın Seçim Üzeri Petrol ‘Müjdesi’ Sosyal Medyanın Gündeminde!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Konya’da yaptığı konuşmada ‘yeni bir müjde paylaşmak istiyorum’ diyerek, Cudi ve Gabar’da günlük 100 bin varil üretim kapasitesine sahip petrol bulunduğunu açıkladı. Erdoğan’ın açıklamalarına sosyal medyada …

Erdoğan’ın Seçim Üzeri Petrol ‘Müjdesi’ Sosyal Medyanın Gündeminde!
Yayınlama: 02.05.2023
13
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Konya’da yaptığı konuşmada ‘yeni bir müjde paylaşmak istiyorum’ diyerek, Cudi ve Gabar’da günlük 100 bin varil üretim kapasitesine sahip petrol bulunduğunu açıkladı. Erdoğan’ın açıklamalarına sosyal medyada sevinenler olduğu kadar, petrolün seçim üzeri bulunmasını manidar bulanlar da oldu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçarslan Meydanı’nda düzenlenen “Karapınar Güneş Santrali, Bozkır Barajı ve Abdülhamit Han Caddesi ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni”nde konuştu.

Konuşmasında muhalefeti hedef alan Erdoğan, “Her seçim öncesinde gaz buluyorlar yalanını nasıl Karadeniz gazıyla boşa çıkardıysak enerji hamlelerimize kara çalanları da yeni müjdelerle hüsrana uğratmayı sürdüreceğiz.’ dedi. 

Dünyada karada yapılan en büyük 10 keşiften birini geçen sene Türkiye olarak gerçekleştirdiklerini belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

“Ülkemizin 5-6 yıl önce yaklaşık 40 bin varil olan günlük üretimi iki kat artışla günlük 80 bin varile ulaştı. Şimdi sizlerle yeni bir müjdeyi daha paylaşmak istiyorum. Cudi Gabar’da günlük 100 bin varil üretim kapasitesine sahip petrol bulduk. Bu ne demek biliyor musunuz ey teröristler? İşte sizi o petrol kuyularına gömeceğiz. Cizre’ye 20 kilometre mesafedeki bu petrol rezervi çok yüksek kaliteye sahip. Yerin 2 bin 600 metre derinliğinde bulduğumuz petrolü bölgede açacağımız 100 kuyu ile 100 bin varillik üretim kapasitesine çıkartabileceğiz. İlk kuyudan aldığımız petrolü şimdiden işlenmek üzere rafinerilere sevk etmeye başladık. Günlük tüketimimizin onda birini tek başına karşılayacak bu petrol rezervinin ülkemizin ve milletimizin hayrına olacağından şüphe yok.”

Kuyuya terör örgütü PKK’nın şehit ettiği Aybüke Yalçın öğretmenin adı verildi

Aynı bölgeden yeni müjdeler de beklediklerini bildiren Erdoğan, şunları kaydetti:

“Gabar’daki kuyumuza bölücü örgütün alçakça katlettiği şehit öğretmenimiz Aybüke Yalçın’ın adını verdik. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun, Rabbim sevgili habibine komşu eylesin. Aynı bölge daha önce keşfettiğimiz günde 9 bin varil petrol üreten diğer kuyumuza da patlayıcı uzmanı astsubayımız şehit Esma Çevik’in ismini vermiştik. Yeni sahamız şehit Aybüke Yalçın-1 kuyumuzun olduğu alan inşallah ülkemizin tamamında üretilenden daha fazla petrolü tek başına sağlayacak. Böylece şimdilik günlük 180 bin varil petrol üretimi ile ülkemizin enerji bağımsızlığı yolunda yeni bir adım atmış oluyoruz. Artık rezervlerimizin toplam değerini bile konuşmuyoruz. Yoksa Gabar’daki yeni keşfimizin değeri milyarlarca doları buluyor. Karadeniz gazımızın değeri yüzlerce milyar dolarla ifade ediliyor.”

Erdoğan ayrıca bilgiyi sosyal medya hesabından da paylaşarak ‘Cudi-Gabar’da günlük 100 bin varil üretim kapasitesine sahip yeni bir petrol rezervi keşfettik. Milletimize hayırlı olsun. 🇹🇷’ notunu düştü.

Erdoğan’ın ‘petrol bulduk’ açıklamasını Ayasofya’nın ibadete açılmasına ve Lozan’ın bitmesine bağlayan sosyal medya kullanıcıları haberi sevinçle karşıladı 👇

Öte yandan seçime sayılı günler kala peş peşe ‘petrol-gaz bulundu’ söylemlerine inanmayan kullanıcılar ise Erdoğan’ın açıklamasını inandırıcı bulmadı 👇

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.