Enner Valencia’dan Fenerbahçe’ye hoş haber! Beşiktaş derbisinde oynama ihtimali artıyor

Üstün Lig’deki Alanyaspor maçında dizinden sakatlanan Enner Valencia’nın Beşiktaş derbisine yetişme ihtimali artıyor.

Enner Valencia’dan Fenerbahçe’ye hoş haber! Beşiktaş derbisinde oynama ihtimali artıyor
Yayınlama: 26.03.2023
10
A+
A-

Alanya maçında diz sakatlığı nükseden F.Bahçeli Valencia, ekibe yarına kadar müsaade verilmiş olmasına rağmen her gün Can Bartu Tesisleri’ne giderek tedavi görüyor.

Alanya maçında Dünya Kupası’ndan kalma sakatlığı nüksederek sakatlar kervanına katılan ve Beşiktaş derbisinde oynaması riske giren Fenerbahçe’nin en tesirli gol ayağı Enner Valencia, her gün biraz daha uyguna gidiyor.

Beşiktaş derbisinde gollerine devam ederek rekorları altüst etmek için büyük bir istek duyan Enner Valencia kadro Pazartesi gününe kadar müsaadeli olsa da Samandıra’da tedavi seansını aksatmadan sürdürüyor.

Ekvadorlu golcünün her gün biraz daha düzgüne gittiği öğrenilirken Beşiktaş derbisinde alanda olma ihtimali güçleniyor.

ON ALTINCI KRAL

Fenerbahçe’nin Türk futbol tarihindeki 16. gol hükümdarı olmak, Aykut Kocaman’ın 29 golle elinde tuttuğu rekoru kırmak için büyük bir istek duyduğu bilenen Enner Valencia derbide alanda olmak için tedavi sürecini aksatmadan titizlikle yürütüyor.

 

PRES TERAPİ SONUÇ VERİYOR

Alanya’dan döndüğü günden itibaren Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde her gün 1,5 saat pres tedavisiyle yaşadığı diz travmasına bağlı iç menisküs yaralanması atlatmaya çabalıyor. Normatec Recovrry Sistemiyle çizmeye benzeyen ekipmanı giyerek iki bacağını hava basıncı ile sıkıp gevşetilerek deveranın hızlanmasını uygulatan golcü futbolcu, bu formülle biriken laktik asitlerden kurtuluyor, dokulara bol ölçüde oksijen girişi sağlayarak güzelleşme süreci kısalıyor.

KİNG VE BATSHUAYİ’NİN YOKLUĞUNDA

Joshua King, Batshuayi’nin sakat olması nedeniyle Beşiktaş’la oynanacak kıymetli maçta Enner Valencia da oynamazsa Fenerbahçe önemli bir forvet eksikliği yaşayacak, elde kalan golcüler Pedro ve Serdar Dursun’a mahkum kalacak.

JESUS PAZARTESİ DÖNÜYOR

Takıma pazartesi gününe kadar müsaade veren Jorge Jesus bu kısa ortayı ülkesine giderek değerlendirmeyi seçti. Pazartesi günü İstanbul’a gelecek teknik adam, birebir gün Beşiktaş maçının hazırlıklarına başlayacak.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.