Enfes Bir Nostalji Derlemesi: Çocukluğumuzda Yemeye Doyamadığımız 10 Lezzet

Bazı tatlar vardır çocukluğumuzda severek yer hatta tüm ömrümüz boyunca onu yiyebileceğimizi söylerdik. Gelin hep birlikte nostaljik bir yolculuğa çıkalım. İşte çocukluğumuzda sabahlara kadar yemek istediğimiz o lezzetler! 1. Köfte ve makarna …

Enfes Bir Nostalji Derlemesi: Çocukluğumuzda Yemeye Doyamadığımız 10 Lezzet
Yayınlama: 14.05.2023
5
A+
A-

Bazı tatlar vardır çocukluğumuzda severek yer hatta tüm ömrümüz boyunca onu yiyebileceğimizi söylerdik. Gelin hep birlikte nostaljik bir yolculuğa çıkalım. İşte çocukluğumuzda sabahlara kadar yemek istediğimiz o lezzetler!

1. Köfte ve makarna ikilisi

Eğer akşam yemeğinde köfte ve makarna varsa en güzel akşam yemeği olarak kabul edilirdi. Köfte yediğimiz her an resmen mutlu olurduk. Gerçekten de gelmiş geçmiş en iyi ikili olabilir.

2. Patates kızartması

Sosla veya sossuz her çocuğun her şeyi değişeceği tek yemek patates kızartması olabilir. Sabah kahvaltısında, öğle yemeğinde ve akşamları… Resmen 3 öğün hepimiz bu yemeğe aşıktık. Şimdi bile seviyoruz!

3. Mısır

Akşam yemeğinden sonra televizyon izlerken bize eşlik eden bu eşsiz lezzeti unutmak mümkün mü? Şimdi olsa şimdi de bayıla bayıla yeriz diyenler hala vardır!

4. Leblebi tozu

Listenin olmazsa olmazı leblebi tozu olabilir. Çocukken okulda veya boş zamanlarımızda leblebi tozu yemeye doyamazdık. Şimdi bulmanın neredeyse imkansız olduğu leblebi tozunu aramızda özlemeyen yoktur diyebiliriz!

5. Mantı

Eğer o gün akşam yemeğinde mantı varsa koşa koşa eve giderdik kabul edelim. Hele bir de sosu bolsa tadından yenmezdi! Üzerine bol yoğurt, biraz da nane… Off şimdi olsa da yesek!

6. Krep

Sabah kahvaltısında krep olduğunda okula daha coşku ve heyecanla giderdik. Gerçekten de onun üzerine sürülen tereyağı, çikolata ve reçel bir başka güzel oluyor…

7. Sosis

Sabah kahvaltısında veya öğle yemeğinde hatta akşamları ne zaman olursa olsun sosis yesek kendimizi gerçekten mutlu hissederdik. Hep de yememize izin verilmeyen bir şey olduğu için gerçekten de sosis yediğimiz zamanlar bir ayrı değerliydi.

8. Elma şekeri

Tatil günlerimizde annemizin bize aldığı o elma şekerinin yerini hala pek bir şey tutmuyor olabilir. Hem şekerli hem de meyve olduğu için içten içe sağlıklı gibi hissettirirdi!

9. Karışık kızartma

İçinde patatesin, patlıcanın hatta biber ve domatesin de olduğu bu tabak yoğurt ile birleştiğinde bambaşka bir şeye dönüşmüyor muydu? Gerçekten de yemesi en keyifli lezzetlerden biriydi!

10. Şemsiye çikolata

Çocukken çikolata bize her zaman büyüleyici bir lezzet gibi gelirdi ama şemsiye çikolata ayrı bir şeydi! Hem yemesi zevkli hem de şekli ile kalbimizi fethedenler arasındaydı! ☂️

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.