EMEKLİ ZAMMINDA SON DURUM| En düşük emekli maaşı 7500 TL mi olacak?

EMEKLİ ZAMMINDA SON DURUM| En düşük emekli maaşı 7500 TL mi olacak?
Yayınlama: 15.09.2023
8
A+
A-


Temmuz ayında aldıkları yüzde 25’lik zamdan memnun olmayan emekliler için yeni bir düzenleme yapılıyor. Emekli zammında son durum nedir ve en düşük emekli maaşı 7500 TL mi olacak sorularına yanıt aranıyor. AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, düzenlemenin ekim veya kasım ayında tamamlanıp Meclis’e gelmesi durumunda hızlıca yürürlüğe sokulacağını söyledi. Emekli zammında son durum nedir? En düşük emekli maaşı 7500 TL mi olacak? Detaylar haberimizdedir…

EMEKLİ ZAMMINDA SON DURUM NEDİR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla emekli maaşlarına düzenleme için çalışma başlatılırken, zammın ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Konu hakkında bir açıklama yapan AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, düzenlemenin ekim veya kasım ayında tamamlanıp Meclis’e gelmesi durumunda hızlıca yürürlüğe sokulacağını söyledi.

EN DÜŞÜK EMEKLI MAAŞI 7500 TL MI OLACAK?

Güler konu hakkında yaptığı açıklamada, “Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı çalışmalarını yürütüyor. Çalışmalar netleşmeden bir tarih ya da rakam verme şu an mümkün değil. Bütçe dengesini bozmadan, bu imkanları nasıl sağlayabiliriz, ciddi nitelikli bir çalışma yapılıyor. Ekim veya kasım ayı içeresinde tamamlanıp Meclis’e intikal ederse biz de bu konuda hızlı bir çalışmayı ortaya koyacağız. Hazine ve Maliye ile Çalışma Bakanlığımız bu konuda büyük bir gayret gösteriyor.” dedi.

EN DÜŞÜK MAAŞ 7.500 TL’DE KALDI

Temmuzda yüzde 25’lik zammı kök maaşa göre alan emeklilerin bir bölümünün maaşları artmadı. Seçim öncesi 5.500 TL’den 7.500 TL’ye çıkan en düşük emekli maaşı temmuzda da 7.500 TL’de kaldı.

ERDOĞAN: GEREKEN ADIMLARI YIL SONUNA KADAR ATACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada emekli zammıyla ilgili, “”Emeklilerimizden gelen serzenişin farkındayız. Gereken adımları yıl sonuna kadar atacağız.” demişti.

Emekli Zammı Gündem Ekonomi Haberler