Elon Musk yalanladı… ‘Doğru değil’

Kısa bir süre içerisinde SpaceX’in rekor bir yatırım teklifi aldığı haberleri yayıldı. Elon Musk konuya Twitter üzerinden dahil olarak ortaya çıkan bu haberleri kısa ve öz bir tweet ile yalanladı.

Elon Musk yalanladı… ‘Doğru değil’
Yayınlama: 26.03.2023
19
A+
A-

Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan söylentilerde Suudi ve BAE’nin Elon Musk’a ait olan SpaceX’e milyarlarca dolar yatırım yapacağı söylenmişti. Kısa bir süre sonra konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Elon Musk, basına çıkan bu haberi attığı tweetle yalanladı.

TWİTTER ÜZERİNDEN CEVAP VERDİ

Information’ın SpaceX için yapmış olduğu haberde Suudi Arabistan’ın yatırım fonunun bir birimi ve Abu Dabi merkezli bir şirketin Elon Musk’ın CEO’su olduğu SpaceX firmasına milyarlarca dolar yatırım yapacağı söylenmişti. Kısa bir süre sonra yayılan haber Elon Musk’ın kulağına gitti. Musk konuya twitter üzerinden dahil olarak bunu reddetti.

Elon Musk, çıkan yatırım haberlerine yanıt olarak Twitter’dan “doğru değil” tweetini attı.

Mars’a insan göndermeyi düşünen Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Starship roketinin gelişmelerini paylaşmıştı. İlk yörünge uçuşunu gerçekleştirmek üzere olan Starship, ilk olarak SpaceX uydularını yörüngeye ulaştıracak. Bu girişimin başarılı olmasından sonra ise insanlı uçuşlar denenecek.

KAYNAK: HABER7

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.