Ekvador’da toprak kayması: Meyyit sayısı 65’e yükseldi

Güney Amerika ülkesi Ekvador’da, 27 Mart’ta meydana gelen toprak kaymasında hayatını kaybedenlerin sayısının 65’e yükseldiği bildirildi. Yeni cesetlerin tespit edildiği belirtilirken, kayıp bireylerin hala olma ihtimali nedeniyle arama çalışmalarının süreceği söz edildi. Felaket sonucu 163 mesken ziyan gördü, 60 konut büsbütün yıkıldı ve onlarca aile evsiz kaldı. Heyelanın nedeni olarak bölgedeki dağda oluşan çatlaklar gösteriliyor.

Ekvador’da toprak kayması: Meyyit sayısı 65’e yükseldi
Yayınlama: 16.06.2023
6
A+
A-

Güney Amerika ülkesi Ekvador’da, 27 Mart’ta meydana gelen toprak kaymasında hayatını kaybedenlerin sayısının 65’e yükseldiği bildirildi.

Ekvador Ulusal Risk İdaresi Sekreterliğinden yapılan açıklamada, Chimborazo eyaletine bağlı Alausi kasabasında yaşanan heyelanda, yeni cesetlerin tespit edildiği belirtildi.

Felakette hayatını yitirenlerin sayısının 65’e çıktığı, kayıp şahısların hala olma ihtimali nedeniyle bir müddet daha arama çalışmalarının süreceği tabir edildi.

Toprak kayması nedeniyle 163 konutun ziyan gördüğü, 60 konutun büsbütün yıkıldığı, 56 kişinin de hayatını kaybettiği açıklanmıştı. Bu müddet içerisinde onlarca ailenin de evsiz kaldığı imajlara yansımıştı.

Yerel basında çıkan haberlerde, bölgedeki dağda bir müddettir çatlaklar oluştuğu ve bunun da heyelanı tetiklediği argüman edilmişti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.