DYK sınavı 21 bin öğrenciyle yapıldı

Öğrencilerin derslerde edindikleri kazanımları pekiştirmelerine katkı sağlamak için düzenlenen Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının (DYK) Ortak Sınavı, geçtiğimiz dönem olduğu gibi bu dönem de çevrim içi olarak düzenlendi. Sınav, bin 37 okuldan yaklaşık 21 bin öğrencinin katılımıyla yapıldı.

DYK sınavı 21 bin öğrenciyle yapıldı
Yayınlama: 22.05.2023
14
A+
A-

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından kurs açılan derslerin öğretim programlarındaki kazanımlarını ölçmek amacıyla yapılan DYK  2’nci Dönem İzleme ve Değerlendirme Sınavı gerçekleştirildi. 

Sınav, öğrencilere bireyselleşmiş eğitim, öğretmenlere ise öğrencilerini izleme imkânı sunmak amacıyla kurulmuş olan Öğrenci-Öğretmen Destek Sistemi (ods.eba.gov.tr) üzerinden düzenlendi. 6, 7, 10 ve 11’inci sınıf düzeyinde kurslara katılan toplam bin 37 okuldaki yaklaşık 21 bin öğrenci sınavda yer aldı. Süresi 40 dakika olarak belirlenen sınav 6’ncı sınıf düzeyinde Türkçe matematik, fen bilimleri; 7’nci sınıf düzeyine sosyal bilgiler, yabancı dil (İngilizce), din kültürü ve ahlak bilgisi; 10’uncu sınıf düzeyinde Türk dili ve edebiyatı, matematik, tarih, felsefe ve 11’inci sınıf düzeyinde Türk dili ve edebiyatı, matematik, fizik, kimya, biyoloji, coğrafya derslerinden yapıldı. Çoktan seçmeli uygulanan sınavda toplam 16 farklı test hazırlandı.

SONUÇLAR ANINDA AÇIKLANDI

Diğer yandan, DYK Ortak Sınavı’na çevrim içi ortamda katılan öğrenciler, Sınav bitiminde sonuçlarına anında ulaştı. Öğrencilere sınav sonucuna göre bireysel karne iletilip geri bildirimde bulunuldu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.