DÜZGÜN Partili Uykur, milletvekili adaylığından ve partisinden istifa etti!

YETERLİ Parti İstanbul 3. Bölge milletvekili adayı Mehmet Ali Uykur, hem adaylıktan hem de partisinden istifa ettiğini açıkladı.

DÜZGÜN Partili Uykur, milletvekili adaylığından ve partisinden istifa etti!
Yayınlama: 11.05.2023
6
A+
A-

Mehmet Ali Uykur, yaptığı açıklamada, son günlerde yaşanan kimi siyasi olaylardan rahatsızlık duyduğunu söyledi.

Millet İttifakı’nın daima HDP’yle anılması, terör örgütlerinin mitinglere iştirak etmesi üzere sebeplerden ötürü bir açıklama yapmayı öngördüğünü kaydeden Uykur, “Altılı Masa şu anda terörün gölgesinin düştüğü bir kumar masasına dönüşmüştür. DÜZGÜN Parti de şu anda Altılı Masa’nın dayatmalarına maruz kalmıştır. Bu dayatmalarla alakalı adeta bizim partimize pusu kurulmuştur ve bunların hepsine neden göz yumulduğunu anlamakta zahmet çekiyorum.” tabirlerini kullandı.

Uykur, GÜZEL Parti’ye 2021’de toplam 10 bin üye kaydı yaparak geçtiğini, bu süreçten sonra partiye toplamda 20-25 bin üye kazandırdığını lisana getirdi.

Devlet tarafından okutulan ve yetiştirilen, devletini, vatanını, milletini her şeyin üstünde tutmuş bir Türk genci olduğunu vurgulayan Uykur, bu nedenle duyduğu rahatsızlıkların had safhaya geldiğini kaydetti.

“FETÖ’DEN ATILMIŞ BİR İNSANI GETİRİYOR, KENDİSİNE ÖZEL KALEM YAPIYOR”

Partisinin son devirlerdeki tavrından son derece rahatsızlık duyduğunu vurgulayan Uykur, şöyle devam etti:

“Parti içerisinde anlamadığım ve sahiden rahatsız olduğum çok önemli mevzular var. Bilhassa FETÖ konusunda Sayın Genel Liderimiz Meral Akşener KHK’dan, FETÖ’den atılmış bir insanı getiriyor, kendisine özel kalem yapıyor. Bir başkası FETÖ’yle daima ismi anılan eski İstanbul Vilayet Lideri olsun, şu anda kendisinin başdanışmanı, aile mensuplarının, kendisinin daima bu çeşit FETÖ kümesiyle ismi anılmasına karşın neden bu kadar hala tutulduğunu anlamakta zahmet çekiyorum. Öbür taraftan İngiliz Mason Locası’na hizmet eden ve onlarla diyalog halinde olan birtakım insanları da sekreter yapıyor. Ayrıyeten birtakım milletvekili adaylıklarında, insanlarda had safhada olan dedikodular var. Bunların başında Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır var. Yani bu insanların ismi bu kadar şaibe altındayken neden Genel Liderimiz hala bunları en yakınında tutuyor, bunları anlamakta zahmet çekiyorum.”

Uykur, hayatının FETÖ’yle, PKK’yla çabayla geçtiğini söz ederek, “Şu anda Millet İttifakı’nın HDP ve PKK ile diyalog halinde olmasından inanılmaz derecede rahatsızım. Katiyetle ve katiyetle kabul etmeyeceğim bir husustur.” diye konuştu.

“HERKES TERÖRÜN GÖLGESİNİN DÜŞTÜĞÜ ALTILI MASA’DAN KATİYEN UZAK DURSUN”

Doğu ve Güneydoğu’da misyon yaparken 5 kişilik özel küme olarak 6-8 Ekim olaylarının yaşandığı Cizre’ye gönderildiklerini, burada bir kardeşinin kucağında şehit olduğunu aktaran Uykur, “Rüyalarıma giriyor ve yalnızca şunu söylüyor, ‘Ağabey biz boşuna mı şehit olduk?’ diyor. ‘Biz birlikte orada misyon yaparken, devlet, vatan, millet için gayret ederken, çatışırken, şu anda yaptığın siyasi hareketin HDP’yle bir olması, bugün Millet İttifakı’nın başkanlarının yaptıkları mitinglerde ‘Biji Serok Apo’ diye bağırmalarına nasıl senin vicdanın elveriyor.’ diyor.” tabirlerini kullandı.

Bölücü teröre prim verenlere en hoş karşılığı Türk milletinin sandıkta vereceğini kaydeden Uykur, “Biz vatanına, milletine bağlı Türk evlatlarıyız. Şu anda benimle bir arada 10 bin üyeyle başlayıp, 20-25 bin üyeye çıkan bütün dostlarıma da buradan selam ediyorum ve istirhamda bulunuyorum. Herkes terörün gölgesinin düştüğü, şu anda kumar masasına dönüşen Altılı Masa’dan muhakkak uzak dursun.” dedi.

Bu rahatsızlıklarından ötürü ÂLÂ Parti İstanbul milletvekilliği adaylığından ve partisinden istifa ettiğini duyuran Uykur, “Vatan, millete karşı kim varsa FETÖ’yle, HDP, PKK’yla ilişkili, bırakın tıpkı ortamda nefes almayı, onların hiçbirini kabul etmiyoruz.” biçiminde konuştu.

 

KAYNAK: AA

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.