Dünya Türkiye’ye kilitlendi: Seçimler manşetlere taşındı

Dünya Türkiye’de seçimlere kilitlendi. Yabancı basın seçimlerin başladığını manşetlerden duyurdu…

Dünya Türkiye’ye kilitlendi: Seçimler manşetlere taşındı
Yayınlama: 14.05.2023
5
A+
A-

Tüm Türkiye ve dünyanın beklediği seçim günü geldi çattı. Dünya basını gündemini Türkiye’deki seçimler oluşturdu.

MİLYONLAR SANDIK BAŞINDA

Türkiye’de 60 milyon 697 bin 843 seçmenin, yurtdışında ise 4 milyon 904 bin 672 seçmeni oy kullanma hakkı bulunuyor. Sandık heyetleri tarafından gerekli hazırlıklarını tamamlanmasıyla oy kullanma 08.00 itibariyle başladı.

Yunan gazetesi Ta Nea “Türkiye’deki seçimler” başlıklı haberinde en kritik seçimde oy verme sürecinin saat sabah 08.00 prestijiyle başladığını tabir etti.

“TÜRKLER AKIN AKIN SANDIĞA GİTTİ”

İngiltere merkezli Middle East Eye ise Türkiye’deki seçimler anbean takip ediyor. Sandıklar kapandıktan sonra canlı yayın yapacağını söz eden gazete, Türk vatandaşlarının akın akın sandık başına gittiğini tabir etti.

YÜKSEK İŞTİRAKE DİKKAT ÇEKTİ

Al Jazeera da seçimi canlı veren gazeteler ortasında.AlJazeera’nın Türkiye muhabirlerinin seçime çok yüksek iştirak olduğunu söylediği belirtildi.

TÜRKİYE’DE KARAR GÜNÜ

İsveç gazetesi Dagens Industri de ‘Türkiye’de karar günü’ başlıklı haberiyle 60 milyondan fazla seçmenin sandık başına gittiğini söyledi.

Reuters haber ajansı da Türkiye ile ilgili pek çok haber yayımladı. Türkiye’de yaşananlarla ilgili bilgi veren haber ajansı seçim sürecinden bahsetti.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.