Diyarbakır’da Seçim Sonrası Oylar Torbalara Konuldu

Diyarbakır’da saat 17.00’de sandıkların kapanmasıyla birlikte sayımı tamamlanan oylar torbalara konulup il seçim kuruluna götürüldü. Görevliler ellerinde oy torbalarıyla metrelerce kuyruk oluşturdu. Türkiye sabah saat 08.00’de demokrasinin yolu olan seçim için sandık başına gitti.

Diyarbakır’da Seçim Sonrası Oylar Torbalara Konuldu
Yayınlama: 14.05.2023
18
A+
A-

Diyarbakır’da saat 17.00’de sandıkların kapanmasıyla birlikte sayımı tamamlanan oylar torbalara konulup il seçim kuruluna götürüldü. Görevliler, ellerinde oy torbalarıyla metrelerce kuyruk oluşturdu.

Türkiye, sabah saat 08.00’de demokrasinin yolu olan seçim için sandık başına gitti. Seçmenler, ülkeyi 5 yıl yönetecek Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili seçimi için tercihte bulundu.

Kentte saat 17.00’de 3 bin 675 sandıkta oy kullanma işlemleri tamamlandıktan sonra görevlilerin nezaretinde oylar sayılmaya başlandı. Sayımı tamamlanan yerlerden oylar torbalara konulup Diyarbakır İl Seçim Kuruluna götürüldü.

Görevliler polis kontrolünden geçtikten sonra seçim kuruluna girmek üzere bekledi. Bununla birlikte ellerinde oy torbaları olan görevliler metrelerce kuyruk oluşturdu. – DİYARBAKIR

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.