Devlete olan borçların yapılandırılması için müracaat mühleti uzatıldı

Cumhurbaşkanı Kararı ile, devlete olan borçların yapılandırılması için 31 Mayıs’ta sona erecek müracaat müddeti 30 Haziran’a, borçların birinci taksit ödeme mühleti de 31 Temmuz’a kadar uzatıldı.

Devlete olan borçların yapılandırılması için müracaat mühleti uzatıldı
Yayınlama: 26.05.2023
5
A+
A-

RESMİ Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile, devlete olan borçların yapılandırılması için 31 Mayıs’ta sona erecek müracaat müddeti 30 Haziran’a, borçların birinci taksit ödeme müddeti de 31 Temmuz’a kadar uzatıldı.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararına nazaran, 31 Mayıs’ta sona erecek olan devlete olan borçların yapılandırma başvurusu, bildirim ve beyan mühleti 30 Haziran’a kadar uzatıldı. Birinci taksit ve peşin ödeme tarihleri için ise son ödeme tarihi 31 Temmuz olarak belirlendi ve  ek müddet tanındı.

Düzenlemede tüm vergi, prim, trafik, askerlik, nüfus, köprü, otoyol kaçak geçiş cezaları ve daha evvel hiç yapılandırma düzenlemesinde yer almayan isimli para cezaları, idari para cezaları, tahsil kredisi borçları, destekleme primi borçları da yapılandırma kapsamında yer alıyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.