Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Türkiye Yüzyılı’nı Kürt kardeşlerimizin de dayanağıyla inşa edeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplumsal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Erdoğan “Kürt kardeşlerim” diyerek başladığı iletisinde; “Analar ağlamasın, yüreklere ateş düşmesin diye çok önemli gayretler harcadık. Rabbim ömür, milletimiz de yetki verdikçe; bu ülkede analar bir daha ağlamayacak. Türkiye Yüzyılı’nı Kürt kardeşlerimizin de takviyesiyle daima birlikte inşa edeceğiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Türkiye Yüzyılı’nı Kürt kardeşlerimizin de dayanağıyla inşa edeceğiz
Yayınlama: 11.05.2023
9
A+
A-

14 Mayıs seçimlerine 2 gün kala Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplumsal medya hesabı üzerinden kıymetli iletiler verdi. Erdoğan, “Kürt kardeşlerim” diye başladığı uzun iletisinde bu vakte kadar yapılanlara dikkat çekip Türkiye Yüzyılı’nı daima birlikte inşa etmek istediğini belirtti.

“GERİ GİDİŞE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iletisinde şu sözler yer aldı: “Sevgili Kürt kardeşlerim; bugüne kadar ananızın ak sütü üzere helal olan haklarınızı size teslim etmek için büyük gayretler verdik. Analar ağlamasın, yüreklere ateş düşmesin diye çok önemli uğraşlar harcadık. Sizler, samimi uğraşlarımızın en yakın şahitlerisiniz. Hangi badireleri aşarak bugünlere geldiğimizi, önümüze hangi tuzakların kurulduğunu sizler çok uygun biliyorsunuz. Elbette eksiklerimiz, yapmak isteyip de yapamadıklarımız olmuştur; lakin Türkiye’ye hak ve özgürlükler alanında kazandırdıklarımız ortadadır. Bunlardan geriye gidişe katiyetle müsaade etmeyeceğiz.

“ÇOCUKLARIMIZI KİMSE ZORLA DAĞA KAÇIRAMAYACAK”

Her kim terör tehdidi altındaki eski Türkiye’yi hortlatmaya çalışırsa, karşısında bizi bulacaktır. Her kim gariban Kürt çocuklarının eline silah verip askere, polise, insanımıza kurşun sıktırmaya kalkarsa, karşısında bizi bulacaktır. Her kim emperyalist güçler ismine milletimizin huzuruna kastederse, karşısında bizi bulacaktır. Her kim haklarınıza el uzatmaya teşebbüs ederse, karşısında Tayyip Erdoğan’ı bulacak, Cumhur İttifakı’nı bulacaktır. Rabbim ömür, milletimiz de yetki verdikçe; bu ülkede analar bir daha ağlamayacak… Çocuklarımızı kimse dağa zorla kaçıramayacak…

“ŞEHİRLERİMİZE TERÖRÜN KARANLIĞI ÇÖKMEYECEK”

Geceyle birlikte kentlerimize terörün karanlığı çökmeyecek… Benim Kürt kardeşimi kimse tehdit edemeyecek, silah zoruyla kimse iradesine ipotek koyamayacak! Türkiye, 85 milyonun tamamı için daha özgür, huzurlu ve müreffeh bir yer olana kadar çalışacağız. Türkiye Yüzyılı’nı Kürt kardeşlerimizin de takviyesiyle daima bir arada inşa edeceğiz.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.