Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir dayanak de Sırp önder Dodik’ten geldi

Bosna Hersek’teki iki entiteden Sırp Cumhuriyeti’nin önderi Milorad Dodik, Türkiye’de 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklediğini söz etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir dayanak de Sırp önder Dodik’ten geldi
Yayınlama: 11.05.2023
2
A+
A-
AA

Bosna Hersek’teki iki entiteden Sırp Cumhuriyeti’nin (RS) Lideri Milorad Dodik, Türkiye’de 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Devir Milletvekili Genel Seçimi’ne yönelik açıklamalar yaptı.

Srna haber ajansına konuşan Dodik, Erdoğan’ın bölgedeki huzur ve istikrarı koruduğunu belirterek, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, bölgedeki ve dünyadaki durumu istikrara kavuşturmaya kararlı bir barış ve diyalog adamıdır” dedi.

Bosnalı Sırp önder Dodik, Erdoğan’ın Dayton Barış Muahedesi ve Bosna Hersek Anayasası’na hürmet duyurduğunu ve bu durumu takdir ettiklerini bildirdi.

Erdoğan’ın Bosna Hersek’e dostça bağlarla yaklaştığını belirten Dodik, “Aslı bizim bölgemizden olan Türk vatandaşlarını 14 Mayıs’taki seçimlerde geçtiğimiz devirde ülkesine sahip çıkarak liderliğini kanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan için oy kullanmaya davet ediyorum. Onun vatanseverliği ve kararlılığı sayesinde Türkiye bugün gelişmiş ve çağdaş bir ülkedir” açıklamasında bulundu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.