Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti’nin oy oranı

AK Parti’nin seçim çalışmalarını yürüten Ali İhsan Yavuz, canlı yayında daima artan oy oranlarını tek tek anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti’nin oy oranı
Yayınlama: 26.03.2023
8
A+
A-

Haber Merkezi

Seçime az bir mühlet kala partiler anket çalışmalarını sürdürüyor.

Her gün farklı farklı anketlerin yayınladığı süreçte, partiler kendi anketlerinin oranlarını da paylaşmaya başladı.

A Haber’de Satır Ortası programına konuk olan AK Parti Genel Lider Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AK Parti’nin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oy oranlarını verdi.

“Yüzde 42 oranına çıktı”

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin, 2018 seçimlerinde alınan oy oranının altında kalmayacağını söyleyen Yavuz, şu sözleri kullandı:

Şunu çok rahat söyleyebilirim. AK Parti’nin oyu bir evvelki oy oranından daha az olmayacak üzere duruyor. 2018’de aldığı oyun altına düşmeyeceğini argüman ediyorum. En son Mustafa Şen’in anketinde yüzde 41 çıktığını gördük. Bugün yüzde 41’e çıkması demek seçime kadar birkaç puan daha üstüne koyacağı manasına geliyor ve daima böyledir bu. Seçime gerçek az mühlet kala kararsızların sayısı azalmaya başladığında AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan’a teveccüh artar. Anketlerde yüzde 37, 39, 40’ları gördük. Artık 41 ve 42’yi konuşuyoruz.

“Yüzde 53 lakin daha da artacak”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da oy oranına değinen Ali İhsan Yavuz, şunları söyledi:

Şimdi Cumhurbaşkanımız ile ilgili ankette oy oranının yüzde 53 olduğunu gördük. Ben bunun daha da artacağını düşünüyorum. Bizim ARGE Başkanlığımızın anketinde bunu gördük çok şükür. Lakin ben bunun da artma eğiliminde olduğunu düşünüyorum açıkçası.. Zira bu fotoğraf ortaya çıktıkça ve Cumhur İttifakı’nın kimlerle bir ortaya geldiğini, ne yapmak istediği biraz daha belirginleştikçe daha doğrusu bu taraf belirginleştikçe ve Millet İttifakı’nın da ne yaptığı biraz daha ortaya çıktıkça saflar netleşecek.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.