Cumhurbaşkanı Erdoğan, Necat Nasıroğlu Külliyesi’nin açılışını yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Batman’da Necat Nasıroğlu Külliyesi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Necat Nasıroğlu Külliyesi’nin açılışını yaptı
Yayınlama: 11.05.2023
13
A+
A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin mitingi için geldiği kentte Necat Nasıroğlu Külliyesi’nin açılış merasimine katıldı.

Batman Vilayet Müftüsü Nihat Kök’ün yaptığı duanın akabinde konuşan Erdoğan, Nejat Nasıroğlu Külliyesi’nin kente ve ülkeye iyi olmasını diledi.

“BATMAN’IN EN BEĞENİLEN HAYAT ALANI HALİNE GELECEKTİR”

Camisi, kütüphanesi, konferans salonu, taziye konutu, Kur’an kursu, gençlik merkezi ve otoparkıyla Batman’ın müstesna bir eser kazandığını belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

“Toplam 164 bin metrekarelik alanda heyeti bu külliyenin banisi Nejat Nasıroğlu Vakfı’nı tebrik ediyorum. Külliyemizin çabucak yanında yapılan millet bahçesinin de dahil edilmesiyle burası Batman’ın en beğenilen ömür alanı haline gelecektir. Ülkemizin önde gelen şirketlerinden Fernas’ın sahipleri olan Nasıroğlu ailesine, kentimize katkıları ve bu kattıklarının yanında bilhassa Batmanlı kardeşlerimize olan takviyeleri sebebiyle de teşekkür ediyorum. Bu çeşit yapıtları, sıradan yatırımlar olmanın ötesinde bir büyük medeniyet atılımının adımları olarak görüyorum. Selçuklu ve Eyyubi mimarisiyle tasarlanan külliyemiz, kendi alanında örnek bir eser olarak daha pek çok benzeri yatırıma da inanıyorum ki örnek olacaktır. Bir sefer daha külliyemizin iyi olmasını diliyor, banisi Nasıroğlu ailesini ve emeği geçenleri bilhassa tebrik ediyorum.”Erdoğan, daha sonra beraberindeki protokol üyeleriyle kurdeleyi keserek külliyenin açılışını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra incelemelerde bulunmak üzere külliye içerisindeki mescide geçti.

Törene, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ile eski TBMM Lideri Cemil Çiçek, eski Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, eski Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, TBMM Plan ve Bütçe Komitesi Lideri Cevdet Yılmaz, HÜDA PAR Genel Lideri Zekeriya Yapıcıoğlu, AK Parti Genel Lider Yardımcısı Vedat Demiröz, Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Fahrettin Altun, Batman Valisi Ekrem Canalp, AK Parti Batman Vilayet Lideri Akif Gür, Nasıroğlu ailesi, Necat Nasıroğlu Vakfı İdare Heyeti Lideri ve AK Parti Batman milletvekili adayı Ferhat Nasıroğlu, AK Parti Batman Milletvekili adayı Serkan Ramanlı, milletvekilleri ve davetliler katıldı.

Necat Nasıroğlu Külliyesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açılışı yapılan Necat Nasıroğlu Külliyesi’nin imaline üç yıl evvel başlandı.

Necat Nasıroğlu Vakfı tarafından 164 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilen külliyede 8 bin kişinin birebir anda ibadet edebileceği dijital kubbeli cami, 300 kişilik kütüphane, 1000 kişilik konferans salonu, 600 kişilik taziye konutu, Kur’an kursu, gençlik merkezi ve otopark bulunuyor.

 

KAYNAK: AA

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.