CHP’liler bunu da yaptı! “Oy yoksa konteyner ev de yok” deyip projeyi iptal ettiler

Kin ve nefret duygusuyla CHP zihniyeti, seçimlerden aldığı hezimetin intikamını depremzedelerden almayı sürdürüyor. CHP’li Bayram Fırat Dayanıklı’nın işlettiği Çorlu TED Koleji, başlattığı konteyner kent projesini iptal etti.

CHP’liler bunu da yaptı! “Oy yoksa konteyner ev de yok” deyip projeyi iptal ettiler
Yayınlama: 22.05.2023
10
A+
A-

  • Haber7

Daha iktidara gelmeden zalimane bir tutum sergileyen CHP zihniyeti, milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinden aldığı hezimetin intikamını depremzedelerden alıyor. 

Depremzedelere yönelik vicdanları kanatan bir tutum içerisine giren CHP’liler, önce sosyal medyadan alçakça ifadelerle hedef alındı, sonra ise gıda ve barınma yardımlarını kesti. 

OY YOKSA KONTEYNER EV YOK!

Bir skandal da Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde yaşandı. 

Yeni Şafak’tan Yusuf Özdemir’in haberine göre, CHP milletvekili adayı Bayram Fırat Dayanıklı’nın işlettiği Çorlu TED Koleji, depremzedeler için başlattığı konteyner kent projesini seçimlerin ertesi günü iptal etti. Kampanya kapsamında öğrenci velilerinden toplanan bağışlar ise hesaplara iade edildi.

SEÇİMİN ERTESİ GÜNÜ VELİLERE MESAJ ATILDI

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesindeki TED Koleji öğrencileri de deprem bölgesine konteyner kent kurmak için ‘Bir Umut Bir Yuva’ isimli bir kampanya başlattı.

Velilere gönderilen mesajda, “Sayın velilerimiz öğrencilerimizin başlattığı ‘Konteyner Kent Yaşam Alanı’ projemizi hayata geçiremediğimizi bilgilerinize sunarız.” ifadeleri yer aldı.

750 ÖĞRENCİ VELİSİ BAĞIŞ YAPTI

Mart ayında başlatılan kampanya için yaklaşık 750 öğrencinin velisi, deprem bölgesinde konteyner kent kurulumu için okul aile birliğinin hesabına bağışta bulundu.

Deprem bölgesinde kurulması planlanan konteyner kentte kolejdeki gönüllü öğretmen ve öğrencilerin çeşitli etkinliklerle depremzede çocukların yanında duracağı öğrenildi.

MEĞER “BİR OY BİR YUVA” KAMPANYASIYMIŞ

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin başlattığı kampanyaya CHP’li Çorlu Belediyesi ile Çorlu Ticaret ve Sanayi Odasının da katıldığı öğrenildi.

CHP’li Dayanıklı’nın aldığı iptal kararıyla, bağış organizasyonunun “Bir Oy Bir Yuva” kampanyası olduğu gerçeği gözler önüne serildi.

VELİLERDEN TEPKİ

Veliler, kolej yönetiminin seçimden bir gün sonra aldığı skandal kararın hem çocuklarını hem de kendilerini derinden yaraladığını söyledi.

__________________

CHP’DEN DEPREMZEDELERE ZULÜM!

Seçimde yaşadıkları hezimetin hıncını depremzedelerden çıkaran 7’li koalisyonun ektiği nefret tohumları, depremzedeler zulüm olarak geri döndü. Depremzedeler; CHP’li Tekirdağ Belediyesi‘nin sığındıkları otellerden çıkarmak için işlem başlatması, erzak yardımı ile burslarının iptal edilmesi, CHP’li komşuların baskısı sonucu şehirleri terk etmek zorunda kalması, sosyal medyadan hakaret ve tehditler yağdırılması gibi birçok yerde skandal olaylar yaşadı. 

OTELDEN ATTILAR

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Tekirdağ Kumbağ‘da otellere yerleştirilen depremzedelerin, 14 Mayıs seçimlerinin ardından yerleştirildikleri otellerden çıkış yapmaları talep edildi. Skandal işlem, CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldı.

“SEN ADIYAMANLISIN, ARACINI BURAYA PARK ETME!” 

Adıyaman’daki depremde kızı, damadı ve 3 torununu toprağa veren Bilal Karadağ’ın, yeni yerleşim yeri olan Ankara’da ayrımcılığa maruz kaldığı ortaya çıktı..

Yaşadığı şoku “İkinci deprem” olarak anlatan Bilal Karadağ, olayı Milat gazetesine şöyle aktardı:

“Adıyaman merkezde evim ağır hasar aldı. Ve o ağır hasarlı evde kendi canımı, eşimi ve çocuğumun canını zor kurtarabildim. Biz kurtulduk ama başka mahallede  ikamet eden kızım, 3 çocuğu ve damadımla birlikte 5 canımı kaybettim. 5 canımı kabre koyduktan sonra Adıyaman’da durmadım ve Ankara’ya geldim. Yaklaşık 3 aydır Ankara’da ikamet etmekteyim.

Önceki gün Çankaya’da gittiğim bir adreste aracımı park ederken, aracımın plakasını okuyan 75-80 yaşlarında birkaç adım ötedeki bir vatandaş bana doğru geldi ve dedi ki ‘Siz aracınızı buraya park etmeyin.’ Sebebini sorduğumda ‘Siz Adıyaman olarak bu seçimde Recep Tayyip Erdoğan’a oy verdiniz.’ Ben o cümleden sonra adeta ikinci depremi yaşadım. Ve ne kadar üzüldüğümü kelimelerle anlatamam.”

Depremzede Bilal Karadağ’ın, enkazdan cansız bedenini çıkardığı kızı, damadı ve torunları…

‘HEPSİ İPTAL’ DEDİLER, BEDDUA ETTİLER

Paylaşılan ekran görüntüsünde ise fanatik CHP’li bir vatandaştan gelen mesajlar dikkat çekti. 3 adet mesajda, depremzedeleri ölüme terk eden şu sözler sarf edildi:

“Melike Hanım ilk günden bu yana sahadasınız taktir ediyorum fakat hakkımı helal etmiyorum. Konvoya çıkan insanlar haklarını aramaya Çıksın. Size sözüm yok ama Allah hepsinin belasını versin”

“Melike Hanım merhaba yollayacağımız 300 erzak kolisini gelen tepkiler üzerine iptal ediyoruz. Maraş halkının bir şeye ihtiyacı yokmuş bunu gördük. Size iyi çalışmalar.”

“Melike’cim merhaba, 11 öğrenci bursunu arkadaşlarla kesme kararı aldık. Hizmeti inşallah alırsınız. Oy veren cahiller yol gösterir size. Senin de emeğine sağlık. Kolay gelsin”

ERDOĞAN’A OY VERENLERE ‘HAYVANDAN AŞAĞI’ MUAMELESİ

Sosyal medyaya yansıyan “kalpsiz” yaklaşımlar neticesinde Kahramanmaraş’ta 174 yetim ve öksüz çocuğun desteğinin kesildi. 2 bine yakın erzak kolisi iptal edildi. Evsiz kalanlara yapılan eşya yardımları geri istendi. Öğrencilerin bursu dahi kesildi.

ERDOĞAN’DAN TEPKİ: CHP’Lİ TROLLER NE DERSE DESİN, DEVLET BURADA!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay’ın Antakya ilçesindeki konteyner kente gerçekleştirdiği ziyarette depremzedelere hitap etti.

Depremzede seçmenlere yönelik ağır hakaretlere tepki gösteren Erdoğan, mağdur vatandaşlara devlet olarak sahip çıkacaklarını belirterek, ”Aziz milletimizin iradesine saygı duyuyoruz. Kabahati seçmende aramak yerine kendimizi sorguluyor, nerede eksiğimiz varsa onu düzeltmeye çalışıyoruz. Deprem bölgesi için devletimizin imkanlarını seferber ettik, CHP trolleri ne derse desin devlet burada” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN: YARDIMI KESİLEN VARSA BİZE BAŞVURSUN

Erdoğan bir başka açıklamasında depremzedelere çağrıda bulunarak, “Aldığı yardım kesilen varsa hemen aynı yerde valiliklerimize, belediye başkanlarımıza müracaat etsin. İhtiyacı neyse biz karşılayacağız.” ifadesinde bulundu. 

CANIMIZI DEPREMDEN DAHA ÇOK YAKTILAR

Depremzede başka bir vatandaş, sosyal medyada kendilerine hakaret edenleri Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a şikayet etti. Bakan Akar “Siyasi, idari ve hukuki ne varsa yaptık, yapacağız. Depremzede kardeşlerimiz müsterih olsun. Merak etmeyin gerekli cevabı alacaklar” dedi.

DEPREMZEDELERDEN ERDOĞAN’A ÇAĞRI

CHP başta olmak üzere 6’lı koalisyon partilerinin hakaretlerine maruz kalan depremzede vatandaşlar, Adıyaman’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı, “Namerdin suyu bulanık akar. Aktığı yerleri sel olur yıkar. İyilik etmeden başına bakar. İşte böylesine muhtaç eyleme bizi.” yazılı pankartla karşılamıştı.

“GELSİN PARASINI BİZDEN ALSIN”

Deprem bölgesindeki farklı pankart ise bir çadıra asılmıştı.

Pankarttaki “Depremzedelere hakaret eden küfür eden ve gönderdiği yardımları başımıza kalkan kim varsa gelsin parasını bizden alsın.” yazısı dikkat çekti.

 

KAYNAK: HABER7

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.