CHP’den inanılmaz seçim itirafı: Seçmenimizi kandırmışsak size ne?

14 Mayıs gecesi İmamoğlu ve Yavaş’ın milletin iradesini hiçe sayarak, yaptığı manipülasyon büyük reaksiyon çekmişti. O gece yaşanan manipülasyona ait canlı yayında konuşan CHP’li Dursun Çiçek, ‘Biz seçmenimizi kandırmışsak size ne?’ dedi.

CHP’den inanılmaz seçim itirafı: Seçmenimizi kandırmışsak size ne?
Yayınlama: 21.05.2023
7
A+
A-

Türk halkı 14 Mayıs Genel Seçimleri’nde sandık başına gitti ve ulusal irade tecelli etti. Seçime iştirak yüzde 86.98’le tarihi bir oranda gerçekleşti.

Seçim sonuçları ise taraflı ve yönlendirme hedefli anketlerin bilakis beklendiği üzere Lider Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı’nın net bir üstünlüğü ile tecelli etti.

BAŞKAN ERDOĞAN VE CUMHUR İTTİFAKI FARK ATTI

Başkan Recep Tayyip Erdoğan yüzde 49,52’lik oranıyla en yakın rakibi Kemal Kılıçdaroğlu’na 5 puan fark atarak ikinci cinse kaldı.

AK Parti’nin birinci parti olma özelliğini yeniden farklı halde koruduğu milletvekili seçimleri de Cumhur İttifakı’nın kesin zaferi ile sonuçlandı. Cumhur İttifakı’na dahil partiler Meclis’te çoğunluğu elde etti.

İKİNCİ TIPTA ERDOĞAN AVANTAJLI

Türkiye artık 28 Mayıs’ta birinci çeşitte rakibine büyük bir fark atan Lider Erdoğan ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun ikinci cins yarışı için sandık başına gidecek.

CHP’DEN 14 MAYIS MANİPÜLASYONU!

Öte yandan 14 Mayıs’ta Türkiye bir skandallar silsilesine de şahit oldu. CHP bilhassa de seçim günü ekranlara sık sık çıkan Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu, bir manipülasyon teşebbüsünde bulundu.

CHP’ye yakın ANKA ve Anadolu Ajansı tarafından da geride olmasına karşın Kemal Kılıçdaroğlu ve 7’li koalisyonun önde olduğuyla ilgili algı operasyonu yapıldı. Seçim sonuçları nihayete erdiğinde ise CHP cephesinin manipülasyon teşebbüsü net biçimde ortaya çıktı.

DURSUN ÇİÇEK’TEN İTİRAF: KANDIRDIYSAK SİZE NE?

İşte bu mevzuyla ilgili bir televizyon kanalında değerlendirmelerde bulunan CHP’li Dursun Çiçek, tam manasıyla bir skandala imza attı. Seçmeni kandırdıklarını açık açık itiraf eden Çiçek, “Bu kadarı da olmaz” dedirtti.

Çiçek canlı yayında milyonların gözüne baka baka “Biz seçmenimizi kandırmışsak size ne?” sözlerini kullandı. Bu tabirler şaşkınlıkla karşılandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.