CHP’de İmamoğlu’na kapılar bir kez daha kapandı! Kurultayda Kılıçdaroğlu yeniden aday

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında açılan davalara dikkat çekerek “Bizim Kemal Bey’den sonraki en önemli adayımız için hukuki bir tuzak hazırlanmış durumda. Böyle olunca, bizim seçim öncesi hem partiyi kaybetme hem de İstanbul’u kaybetme durumumuz olabilir. Kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu’nu yeniden aday göstereceğiz” dedi.

CHP’de İmamoğlu’na kapılar bir kez daha kapandı! Kurultayda Kılıçdaroğlu yeniden aday
Yayınlama: 16.06.2023
9
A+
A-

28 Mayıs Pazar günü yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinden zaferle ayrılan adayın Cumhurbaşkanı Erdoğan olması CHP’de taşların yerinden oynamasına neden oldu. Seçim sonrası eleştiri oklarının bir bölümü muhalefete ve Kemal Kılıçdaroğlu’na çevrildi.

KURULTAYDA YİNE KILIÇDAROĞLU’NU ADAY GÖSTERECEKLER

Kılıçdaroğlu istifa çağrılarını yanıtsız bırakırken İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise “Değişim şart” diyerek CHP liderliğine göz kırptı. İkili önceki gün başbaşa bir görüşme gerçekleştirirken, yaşanacak gelişmeler merakla takip ediliyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu kurultayda yeniden aday göstereceklerini belirterek, “Yerel seçimlerden sonra bir olağanüstü kurultay gündeme gelebilir. Seçim sonuçlarına göre bırakabilir de, bir süre daha devam ettirebilir de” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.