Ülkemizi kadınlar ve erkekler kategorisinde 2025 CEV Şampiyonlar Ligi, CEV Kupası ve Challenge Kupası’nda temsil edecek takımlarımızın rakipleri, 16 Temmuz Salı günü Lüksemburg’da gerçekleşecek kura çekiminde belli olacak. Peki, CEV Şampiyonlar Ligi ne za m an? CEV Şampiyonasına hangi takımlar katılacak?
Türkiye Voleybol Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Lüksemburg’da gerçekleştirilecek kura çekimi TSİ 13.00’te başlayacak ve CEV YouTube kanalından canlı yayınlanacak.
Avrupa’nın kulüpler düzeyindeki en prestijli turnuvası Şampiyonlar Ligi’nde Türkiye’yi kadınlarda Fenerbahçe Medicana, Eczacıbaşı Dynavit ve VakıfBank, erkeklerde Halkbank ve Fenerbahçe Medicana temsil edecek.
Kura çekiminde Fenerbahçe Medicana ve Eczacıbaşı Dynavit 1. torba, VakıfBank ise 2. torbada yer alacak. Erkeklerde de Halkbank 2. torbada, Fenerbahçe Medicana ise 3. torbada bulunacak.
CEV Kupası ve Challenge Kupası’nda yer alacak Türk takımları ise şunlar:
Erkekler:
CEV Kupası: Ziraat Bankkart ve Galatasaray HDI Sigorta
CEV Challenge Kupası: Spor Toto
Kadınlar:
CEV Kupası: Türk Hava Yolları ve Kuzeyboru