CET İttifakı’ndan Adalet Partisi, ikinci cins kararını açıkladı!

14 Mayıs seçiminde Sinan Oğan’ı destekleyen CET İttifakı’nda yer alan Adalet Partisi, 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ikinci tıp seçimlerinde 6’lı masanın Cumhurbaşkanı adayı CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı aldı.

CET İttifakı’ndan Adalet Partisi, ikinci cins kararını açıkladı!
Yayınlama: 21.05.2023
5
A+
A-

Partisinin Genel Yönetim Heyeti (GİK) kararını, Adalet Partisi Genel Lideri Dr. Vecdet Öz, duyurdu.

Öz, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, CET İttifakı bileşenleri olarak, partisinin GİK kararının CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklemek istikametinde olduğunu söyledi.

Türkiye’nin tarihi bir süreçten geçtiğine vurgu yapan Dr. Öz, tarafsız kalmanın mevcut iktidara dolaylı olarak dayanak vermek anlamına geleceğini belirterek şunları kaydetti:

“ATA İttifakı’na gönül vermiş bedelli arkadaşlarım, sizler Atatürk çizgisindeki Türk milliyetçiliğini düstur edinmiş zeki ve iradesi bağımsız vatan evlatlarısınız. Sizlere istikamet belirlemek kimsenin haddi değildir. Unsurlu bir siyaset yaptık ve bizlere takviye verdiniz. Sizlere minnettarım. Bu takviye yüzde 5’le sonlu kaldı ve maalesef ki maksadımıza ulaşamadık. Lakin daima birlikte ortaya ulusal bir irade koyduk. Şunu unutmamak gerekir ki ülkemiz tarihi bir süreçten geçmektedir. Öncelikle mevcut iktidardan kurtulmamız elzemdir. Bunun yolu ülkülerimize uymasa dahi denetim altında birlikte hareket edilebilecek bir müttefiktir. Çünkü tarafsız kalmak mevcut iktidara dolaylı dayanak vermektir. Bu benim şahsi fikrimdir.”

Alınan kararın şahsi olmadığını 50 kişilik Genel Yönetim Heyeti ile birlikte tam iştirakle alındığının atını çizen Adalet Partisi Genel Lideri Öz, “Tabii ki bu karar sizleri bağlamaz ve bizlerin de hiçbir seçmenimizi tahakküm etmek üzere bir fikrimiz olamaz. İttifak bileşenlerimizle yaptığımız görüşmede partilerimizin GİK kararlarını uygulama ve açıklama kararı aldık. Adalet Partisi’nin GİK kararı, ittifak ortaklarımızla birlikte belirlediğimiz koşullar yazılı olarak teminat altına alınmak suretiyle ayrıca hiçbir beklenti içinde olmadan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na dayanak vermek ve bize gönül verenleri daha fazla sürüncemede bırakmamak olmuştur.” sözlerini kullandı.

Resmi kararı, CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu’nun pazartesi günü genel merkeze yapacağı ziyarette açıklayacaklarını kaydeden Öz, sözlerini “Milletimize güzel uğurlu olsun.” diyerek bitirdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.