Cet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan: Önümüzdeki seçim bir referandum seçimi olacak

Cet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, seçim çalışmaları kapsamında Osmaniye’de yaptığı ziyaretlerde, Türk milliyetçilerinin adayı olmalı telaffuzunun toplumda karşılığını bulduğunu ve oy oranlarının arttığını belirtti. Ayrıyeten, cumhurbaşkanlığı kazanması durumunda Suriyelilerin ve tüm yabancı ögelerin Türkiye’den gönderilmesi için bir kararname çıkaracağını ve önümüzdeki seçimin bir referandum seçimi olacağını söz etti.

Cet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan: Önümüzdeki seçim bir referandum seçimi olacak
Yayınlama: 11.05.2023
11
A+
A-

Cet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, “Önümüzdeki seçim bir referandum seçimi olacak” dedi.

Ata ittifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, seçim çalışmaları çerçevesinde bir dizi ziyaretler yaptığı Osmaniye’de basın mensupları ile bir ortaya geldi. “Halk bizi yeni tanımaya başladı ve tanıdıkça da sevmeye başladı” diyen Oğan, “Eğer önümüzde bir ay daha müddet olsa ikinci cinse kalmadan biz bu seçimi kazanırdık. Zira halk bizi yeni tanımaya başladı ve tanıdıkça da sevmeye başladı, çaldığımız maya tutmuş arkadaşlar, en baştan beri biz bir şeyi ortaya koymaya çalışıyorduk ve diyorduk ki Türk milliyetçilerinin bir adayı olmalı, diyorduk. Artık görüyoruz ki Türk milliyetçilerinin adayı olmalı söylemi toplumda karşılığını bulmuş. O sebeple de bizim oy oranımız çok önemli bir biçimde artıyor. Burası bir zelzele bölgesidir ve zelzele bölgesinde biz çok siyaset yapma taraftarı değiliz. Bilhassa Adıyaman, Hatay başta olmak üzere gittiğimiz her zelzele bölgesinde siyaset konuşmamaya ihtimam gösterdik. Türkiye bir zelzele bölgesi, yangın bölgesi, her sene maden kazaları oluyor. Bütün bu işlerle uğraşacak bir bakanlık kurmak lazım. O sebeple de benim iki numaralı kararnamem zelzeleyle ilgili Afet Bakanlığı olacak.” diye konuştu.

“Önümüzdeki seçim bir referandum seçimi olacak”

“Cumhurbaşkanlığını kazanırsam bir numaralı kararnamem Suriyelilerin ve tüm yabancı ögelerin buradan gönderilmesi olacak” diyen Oğan, “Türkiye’de 13 milyon yabancı var ve bu 13 milyon yabancıyı gönderelim diyen tek kişi benim. Tek cumhurbaşkanı adayı elbette ki Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ’da bunu söylüyor. Parti olarak Türkiye ittifakı partileri de bunu söylüyor. Lakin dört cumhurbaşkanı adayı içerisinde bunu söz eden tek kişi benim ve bu seçim birebir vakitte bir referandum olacak. Yani 13 milyon sığınmacı gitsin mi, kalsın mı referandumu olacak.” dedi.

Toplantı sonrası Osmaniye Tanıtma Derneği Sinan Oğan’a kentin simgesi olan yer fıstığı maketi takdim etti. – OSMANİYE

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.