Cedi Osman Milli Takımı reddetti mi (Basketbol)?

Cedi Osman Milli Takımı reddetti mi (Basketbol)?
Yayınlama: 18.10.2023
5
A+
A-


Milli basketbolcu Cedi Osman, TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun ”Milli formayı reddetti” iddialarına yanıt verdi. Osman, milli formayı reddetmediğini ve bu yıl FIBA Olimpiyat Ön Eleme Turnuvası’ndan izin istediğini belirterek, mental ve fiziksel yorgunluğun sağlığını etkilemeye başladığını ve bu dönemi dinlenerek geçirmek istediğini dile getirdi. Peki, Cedi Osman Milli Takımı reddetti mi?

CEDİ OSMAN MİLLİ TAKIMI REDDETTİ Mİ?

“Dünyanın çok daha önemli konularla, acılarla imtihan edildiği günlerde, kişisel bir konuyla ilgili sizleri meşgul etmek istemezdim. Formasını hayatım boyunca gururla taşıdığım Milli Takım’ın bir tartışma konusu olmasından derin bir üzüntü duyuyorum. Tam da bu yüzden gerçeklerin bilinmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bu güne kadar tüm kategorilerde 178 kez milli formayı giydim. Yaşananlar ne olursa olsun, görev verildiğinde elimden gelenin en iyisini yapmaya gayret ettim. Son 6 sezonu NBA’de olmak üzere 10 senedir en üst seviyede basketbol oynuyorum. Bu sene, yılların verdiği mental ve fiziksel yorgunluğun artık sağlığımı da etkilediğini fark etmeye başladım. 2 Haziran 2023 tarihinde, kimseyi mağdur etmemek adına, milli takım kadrosu açıklanmadan önce federasyon yetkilileriyle bir araya gelip, bu seneki FIBA Olimpiyat Ön Eleme Turnuvası’ndan izin istedim.

Bu dönemi dinlenerek ve rehabilite olarak geçirmek istediğimi söyledim. Toplantıda federasyon başkanımız Hidayet Türkoğlu ve milli takım yetkililerimiz de vardı. Kendileri de konuya olumlu şekilde yaklaştı, onay verdi, hatta oluşabilecek olumsuz bir algıya karşı beni korumak istediklerini de belirttiler.

“MİLLİ FORMAYI REDDETMEDİM”

Ben milli formayı reddetmedim.Benim için Ay-Yıldız’lı formadan daha değerli bir forma yoktur ama kimsenin de beni kamuoyunun önüne atmasına izin vermem. Hakkımda yapılan suçlamaları asla kabul etmediğimi ve gerçekleri söylemeye devam edeceğimi bilmenizi isterim.”

Cedi Osman Gündem Yaşam Spor Haberler