Çalışan emeklilere 5 bin lira ikramiye Meclis’ten geçti mi, ne zaman geçecek?

Çalışan emeklilere 5 bin lira ikramiye Meclis’ten geçti mi, ne zaman geçecek?
Yayınlama: 19.12.2023
Düzenleme: 19.12.2023 18:40
7
A+
A-


Çalışan emeklilere 5 bin lira ikramiye Meclis’ten geçti mi? Çalışan emekliye 5 bin liralık ikramiye verilmesine yönelik düzenlemenin yeni yıl öncesi yasalaşması bekleniyor. Çalışan emeklilere 5 bin lira ikramiye Meclis’ten geçti mi merak ediliyordu. Peki düzenleme ne zaman geçecek? İşte detaylar…

ÇALIŞAN EMEKLİLERE 5 BİN LİRA İKRAMİYE GEÇTİ Mİ?

TBMM Genel Kurulu, bütçe görüşmelerinin 25 Aralık’ta tamamlanmasının ardından mesaisine ara vermeden devam edecek. Çalışan emeklilere 5 bin lira ödenmesine ilişkin düzenlemeyi de içeren kanun teklifinin, yılbaşından önce yasalaşması planlanıyor.

Ak Parti kaynaklarından alınan bilgiye göre, Genel Kurul, 2024 yılı Merkez Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ile 2022 Yılı Kesin Hesap Kanunu Teklifi’nin görüşmelerinin ardından çalışmalarına ara vermeyecek. Bütçe maratonunun 25 Aralık’ta tamamlanacağı Genel Kurulda, ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi’nin görüşmelerine devam edilecek.

ÇALIŞAN EMEKLİ İKRAMİYESİ YILBAŞINA KALMAYACAK

Genel Kurul, bütçe görüşmelerinden önce 43 maddesi kabul edilen 86 maddelik teklifin diğer maddelerini ele alacak.

Teklif, çalışan emeklilere de 5 bin lira ödenmesine yönelik düzenlemeyi de içeriyor. TBMM Genel Kurulunda, yeni yıldan önce teklifin yasalaşması ve çalışan emeklilere 5 bin lira ödenmesine ilişkin düzenlemenin de uygulamaya alınması bekleniyor.

Genel Kurulun, bu teklifin yasalaşmasının ardından çalışmalarına ara vermesi planlanıyor.

Gündem Ekonomi Haberler