BURSLULUK SINAVI İOKBS için giriş belgesi gerekli mi? İOKBS Bursluluk sınavı 2023 sınav yeri nasıl öğrenilir?

BURSLULUK SINAVI İOKBS için giriş belgesi gerekli mi? İOKBS Bursluluk sınavı 2023 sınav yeri nasıl öğrenilir?
Yayınlama: 01.09.2023
5
A+
A-


2023 İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı ( İokbs ) için adaylar, Bursluluk sınavına hangi okulda gireceğim 2023? Sorusunu araştırıyor. Peki, BURSLULUK SINAVI İOKBS için giriş belgesi gerekli mi? İOKBS Bursluluk sınavı 2023 sınav yeri nasıl öğrenilir? İşte detaylar…

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı için Başvuru ve Uygulama Kılavuzu, www.meb.gov.tr internet adresinden paylaşılmıştı. Kılavuzda sınav tarihi ve sınav giriş belgelerine ilişkin ayrıntılara yer verildi. Kılavuza göre fotoğraflı sınav giriş belgesi, sınav tarihinden en az 7 gün önce “www.meb.gov.tr” internet adresinden alınacak. İOKBS sınav giriş belgesi sınav anında zorunlu tutulan belgelerden biridir. Sınava giderken mutlaka yanınızda bulunması gerekmektedir.

Adaylar sınav yerleri yayımlandıktan sonra e-Okul üzerinden veya meb.gov.tr adresinden İOKBS sınav yerlerini öğrenebilecek.

2023 İOKBS veya bursluluk sınavına katılacak öğrenciler, sınav giriş belgesini ve sınav tarihi bilgilerini MEB’in resmi web sitesi üzerinden öğrenebilirler. Sınav günü ise sınav giriş belgesi ve kimlik belgesi ile birlikte sınava katılmalıdırlar. Fakat henüz sınav giriş belgeleri adayların erişimine açılmadı. İOKBS sınav giriş belgesi sınavdan en az 7 gün önce ilan edilecek. Sınav giriş belgelerinin en geç 27 Ağustos Pazar günü açıklanması bekleniyor.

Sınav giriş belgesinin üzerinde adayın fotoğrafı, sınav kuralları, sınavın yapılacağı okulun adı, açık adresi, salon, sıra numarası ve adayların uyması gereken sınav kuralları yer alacak.

Serhıldan Hülakü

İOKBS Gündem Güncel Haberler