Büro-İş Sendikası, HÜDA PAR’ın kapatılması için Yargıtay’a başvurdu

Büro-İş Sendikası, seçime AK Parti listelerinden girme kararı alan HÜDA PAR’a kapatılma davası açılması istemiyle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu. Dilekçede, HÜDA PAR Genel Lideri Zekeriya Yapıcıoğlu’nun “Hizbullah bana nazaran bir terör örgütü değil”, “Türk Bayrağı bana sorunlu geliyor” açıklamalarına da yer verildi.

Büro-İş Sendikası, HÜDA PAR’ın kapatılması için Yargıtay’a başvurdu
Yayınlama: 11.05.2023
17
A+
A-

Büro-İş Sendikası, HÜDA PAR’a kapatılma davası açılması istemiyle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu.

PARTİNİN TEMELLİ KAPATILMASI İSTENDİ

Sendikanın sunduğu dilekçede, HÜDA PAR’ın anayasanın 1, 2, 3, 6, 11, 41, 42, 68, 69, 174, 176. hususları ile Siyasi Partiler Maddesi’ne muhalif aksiyonlarda bulunduğu belirtilerek temelli kapatılması istendi.

HİZBULLAH HAREKETLERİNE ATIF YAPILDI

Cumhuriyet’te yer alan habere nazaran, dilekçede Hizbullah’ın tarihine ve kanlı aksiyonlarına atıf yapıldı, devrin Diyarbakır Emniyet Genel Müdürü Gaffar Okkan ile Konca Kuriş cinayetlerine de dikkat çekildi.

“TÜRK BAYRAĞI BANA SORUNLU GELİYOR” KELAMLARI DE DİLEKÇEDE

Partinin bir çok yöneticisinin Hizbullah’tan yargılanıp karar giydiği aktarılan ve bu isimlere yer verilen dilekçede; HÜDA PAR Genel Lideri Zekeriya Yapıcıoğlu’nun “Hizbullah bana nazaran bir terör örgütü değil”, “Türk Bayrağı bana sorunlu geliyor” açıklamaları anımsatıldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.