Bosnian Serb leader Dodik announces support for Erdogan in Turkish elections

Milorad Dodik, the President of the Serbian Republic in Bosnia and Herzegovina, announced his support for Turkish President Recep Tayyip Erdogan in the upcoming presidential and parliamentary elections on May 14th. Dodik praised Erdogan’s commitment to peace and dialogue, as well as his respect for the Dayton Peace Agreement and the Bosnian Constitution.

Bosnian Serb leader Dodik announces support for Erdogan in Turkish elections
Yayınlama: 11.05.2023
4
A+
A-

Bosna Hersek’teki iki entiteden Sırp Cumhuriyeti’nin (RS) Lideri Milorad Dodik, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Periyot Milletvekili Genel Seçimi’nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklediğini açıkladı.

Dodik, Srna haber ajansına, Türkiye’de 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Periyot Milletvekili Genel Seçimi’ne yönelik açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın bölgedeki huzur ve istikrarı koruduğunu kaydeden Dodik, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, bölgedeki ve dünyadaki durumu istikrara kavuşturmaya kararlı bir barış ve diyalog adamıdır.” dedi.

Bosnalı Sırp başkan Dodik, Erdoğan’ın Dayton Barış Muahedesi ve Bosna Hersek Anayasası’na hürmet duyurduğunu ve bu durumu takdir ettiklerini bildirdi.

Erdoğan’ın Bosna Hersek’e dostça bağlarla yaklaştığını belirten Dodik, “Aslı bizim bölgemizden olan Türk vatandaşlarını, 14 Mayıs’taki seçimlerde, geçtiğimiz periyotta ülkesine sahip çıkarak liderliğini kanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan için oy kullanmaya davet ediyorum. Onun vatanseverliği ve kararlılığı sayesinde Türkiye bugün gelişmiş ve çağdaş bir ülkedir.” açıklamasında bulundu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.