Bisikletle dünya çeşidi yapan Fransız çift, “Hayatımda birinci kere bu kadar yeterli niyetli beşerlerle karşılaştım”

Bisikletle dünya tipi yapan Fransız çift, “Hayatımda birinci sefer bu kadar güzel niyetli beşerlerle karşılaştım” “İnsanlar birçok vakit bizi yemeğe, çaya ve uyumaya davet ediyor” ” Türkiye ve insanları muhteşem” Bisikletleriyle dünya tipine çıkan ve başlangıcı Van’dan yapan Fransız çiftin son durağı…

Bisikletle dünya çeşidi yapan Fransız çift, “Hayatımda birinci kere bu kadar yeterli niyetli beşerlerle karşılaştım”
Yayınlama: 26.03.2023
2
A+
A-

Bisikletle dünya tipi yapan Fransız çift, “Hayatımda birinci kez bu kadar güzel niyetli beşerlerle karşılaştım”

“İnsanlar birçok vakit bizi yemeğe, çaya ve uyumaya davet ediyor”

” Türkiye ve insanları muhteşem”

ELAZIĞ – Bisikletleriyle dünya cinsine çıkan ve başlangıcı Van’dan yapan Fransız çiftin son durağı Elazığ oldu. Günde 80 kilometre yol kat eden ve her gece çadırda kamp yapan çift, 60 gün sonra İstanbul’a varmayı planlıyor. Hayatların birinci sefer kadar güzel niyetli beşerlerle karşılaştığını belirten Fransız çift, Türk beşerinin kendilerini yemeğe, çaya ve uyumaya davet ettiğini söyledi.

Fransız çift Thomas Jourdain ve Marion Belloteau bisiklet ile dünya tipine çıktı. Fransa’ya kadar bisikletle gitmeyi hedefleyen çift, başlangıcı Van’dan yaptı. Günde ortalama 80 kilometre yol kat eden ve geceleri çadırda kalan çiftin son durağı Elazığ oldu. Türkiye’nin ve insanlarının harika olduğunu lisana getiren Jourdain, birinci kere bu kadar âlâ niyetli beşerlerle karşılaştıklarını söyledi. Türk beşerinin kendilerini yemeğe, çaya ve uyumaya davet ettiğini lisana getiren Jourdain, Türk yemeklerinin de çok hoş olduğunu lisana getirdi. 60 günde İstanbul’a varacak olan çift, görünümlerin tadını çıkartarak adım adım ilerlediklerini kaydetti.

Tur hakkında bilgi veren Thomas Jourdain, “Biz Fransa’dan geldik. Van’dan Fransa’ya yanlışsız bisiklet sürüyoruz. Kapadokya içerisinden geçeceğiz sonra İstanbul’a gideceğiz. Buraya gelmeden evvel Güney Amerika’da 10 bin kilometre yaptık. Peru’dan Patagonya’ya gittik. Yaklaşık günde 80 km bisiklet sürüyoruz. Çabucak çabucak her gece çadırda kamp yapıyoruz. Türkiye ve insanları süper. Bizim hedefimiz yavaş yavaş seyahat etmek görünümün tadını çıkarmak. Türkiye harika, görüntüleri çok hoş. Beşerler çok uygun. Hayatımda Birinci kere bu kadar yeterli niyetli beşerlerle karşılaştım. Yemekleri çok şahane. İnsanları birden fazla vakit bizi yemeğe, çaya ve uyumaya davet ediyor. İstanbul’a varmak için 60 gün planlıyoruz. Sıkıntı değil adım adım gidiyoruz badire yok” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.