Binali Yıldırım: Kemal Bey aday olur olmaz PKK açıklamalar yapıyor

Niğde’de konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım, Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına terör örgütlerinin destek verdiğini söyledi. Yıldırım, “40 bin şehidimizin sorumlularının heveslerini kursağında bırakma zamanı” dedi.

Binali Yıldırım: Kemal Bey aday olur olmaz PKK açıklamalar yapıyor
Yayınlama: 02.05.2023
7
A+
A-

AA

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Niğde’ye gitti.

Yıldırım, Niğde Valiliğini ziyareti sırasında Vali Mustafa Koç ile görüştü.

Sonrasında Niğde Belediyesi Kültür Merkezi önünde bekleyen vatandaşlara hitap edenYıldırım, Niğde’nin 15 Temmuz’da FETÖ’nün hain darbe girişiminde şehit olan Ömer Halisdemir gibi bir vatansevere sahip olduğunu söyledi.

“Rabbim iç ve dış mihraklara fırsat vermesin”

Yıldırım, Türkiye’nin birlik ve dirlik içinde olması temennisinde bulunarak, “Rabbim ülkemize, milletimize karşı planlar yapan FETÖ, PKK, PYD örgütleriyle karanlık planlar kuran iç ve dış mihraklara fırsat vermesin.” diye konuştu.

“Tanınmasın diye rengini yeşile boyadılar”

14 Mayıs’ta yapılacak seçimleri diğer ülkelerin de takip ettiğine dikkati çekenYıldırım, şunları kaydetti:

“Ne diyorlar? Türkiye bu senenin en önemli seçimini yapıyor. Size ne kardeşim, bizim seçimimiz. Hesap başka, Niğdeli hesap başka, oyun başka. Oyunu bozacak mıyız? Bunların heveslerini kursaklarında bırakacak mıyız? Toplandılar, dağıldılar, toplandılar, dağıldılar ama 21 ayın sonunda aynı adaya karar verdiler.

Bir aday için 21 ay zaman kaybeden bir ittifaktan Niğde’ye hayır gelir mi? Aslında bunlar 6’lı masa ama günün sonunda bir tane sakladıkları ortakları da ortaya çıktı. Tanınmasın diye rengini yeşile boyadılar. HDP tanınıyor. Ne yapalım? Yeşile boyayalım, ‘Yeşil Sol Parti’ diyelim. 7’nci geldi ama burada bitmiyor, bu 12’ye kadar gidiyor, haberiniz olsun. Niye?

“Kemal Bey aday olur olmaz PKK, PYD, YPG, SDG açıklamalar yapıyor”

Kemal Bey aday olur olmaz Kandil’den PKK, Suriye’den PYD, YPG, SDG peşi peşine açıklamalar yapıyor; ‘Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyin.’ Çünkü o gelirse İHA’lar gidecek, SİHA’lar gidecek, mahpushaneler boşalacak, Öcalan serbest kalacak. Yetmedi, okyanus ötesinden Ömer Halisdemir’in katilleri FETÖ’cüler de bağırmaya başladı; ‘Millet İttifakı’nı destekleyin.’

Bu ne demek oluyor? Ömer Halisdemir 15 Temmuz’un sembolüdür, kahramanıdır. Sadece Niğde’nin değil, bütün dünyanın takdir ettiği kahraman bir şehidimizdir. Gün, Ömer Halisdemir’in, 40 bin şehidimizin sorumlularının heveslerini kursağında bırakma zamanıdır.

Niğde’ye önemli yatırımların yapıldığından da bahsedenYıldırım, Ankara’dan Niğde’ye 6 saat olan yolun 2 saate düşürüldüğünü dile getirdi.

“Bütün bunları yapıyoruz ama son söz 14 Mayıs”

Bir vatandaşın Niğde’ye hızlı tren istemesi üzerineYıldırım, şöyle dedi:

O da geliyor. Kırıkkale Delice’den önce Kırşehir’e, sonra Aksaray’a, sonra Niğde’ye, sonra Mersin’e, sonra Adana’ya ve Gaziantep’e gidiyor. Tamam, bütün bunları yapıyoruz ama son söz 14 Mayıs.

14 Mayıs’ta terör örgütlerini sandığa gömelim mi? 14 Mayıs’ta Recep Tayyip Erdoğan’a rekor oy ile Niğde’den güçlü bir destek verelim mi?

Gözden Kaçmasın Binali Yıldırım: Türkiye’yi bölmeye çalışanlara karşı mücadele veriyoruz Haberin Detayları
Binali Yıldırım’dan Meral Akşener’in eleştirisine cevap: Terörle iş tutarsa gereken cevap verilir Haberin Detayları
Binali Yıldırım: Bu seçim artık Türkiye’nin seçimi olmaktan çıktı Haberin Detayları

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.