BENZİNE ZAM GELDİ Mİ? (19-20 ARALIK) || Benzine zam ne zaman gelecek, zam var mı SON DAKİKA! Bu gece benzine indirim, zam var mı?

BENZİNE ZAM GELDİ Mİ? (19-20 ARALIK) || Benzine zam ne zaman gelecek, zam var mı SON DAKİKA! Bu gece benzine indirim, zam var mı?
Yayınlama: 19.12.2023
5
A+
A-


4 lira 51 kuruşa, Ankara’da 35 lira 19 kuruşa, İzmir’de ise 35 lira 33 kuruşa çıkacak. Peki, Benzine zam geldi mi? (19-20 ARALIK) Benzine zam ne zaman gelecek, zam var mı SON DAKİKA! Bu gece benzine indirim, zam var mı? İşte detaylar…

BENZİNE ZAM GELDİ Mİ?

Petrol fiyatlarının düşmesi nedeniyle motorine 7 Aralık Perşembe günü 1 lira 34 kuruş, 8 Aralık Cuma günü ise 88 kuruşluk bir indirim gelmişti. 9 Aralık Cumartesi günü ise benzinin litresi 1 lira 65 kuruş ucuzlamıştı.

BENZİNE ZAM NE ZAMAN GELECEK, ZAM VAR MI SON DAKİKA

Zammın ardından benzinin litresi İstanbul’da 34 lira 51 kuruşa, Ankara’da 35 lira 19 kuruşa, İzmir’de ise 35 lira 33 kuruşa çıkacak.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Türkiye’de benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken; Gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç Rafineri satış fiyatı bulunuyor. Gümrüksüz Rafineri Fiyatı hesaplanırken ise, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük Dolar kuru takip edilerek, belli bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde ediliyor.

Serhıldan Hülakü

Gündem Haberler Son Dakika