Benzine indirim geldi mi? Benzine indirim var mı? 1 Eylül güncel benzin ve akaryakıt fiyatları!

Benzine indirim geldi mi? Benzine indirim var mı? 1 Eylül güncel benzin ve akaryakıt fiyatları!
Yayınlama: 01.09.2023
6
A+
A-


Benzine indirim geldi mi? Sorusu, Dolar yaşanan düşüş sonrasında vatandaşlar tarafından merak edildi ve internet üzerinde araştırılmaya başlandı. Dolar yaşanan düşüş sonrasında gözler akaryakıt fiyatlarına çevrildi. Benzine indirim gelecek mi, ne kadar indirim gelecek merak konusu oldu. Söz konusu indirimin miktarı ve zamanı hakkında detaylar araştırılmakta. Peki, Benzine indirim geldi mi? Benzine indirim var mı? 1 Eylül güncel benzin ve akaryakıt fiyatları!

Merkez’in faiz kararıyla dolarda yaşanan düşüş sonrası akaryakıta beklenen indirim geliyor. Bu gece yarısından itibaren benzinin litresi 99 kuruş düşecek. İndirimin ardından benzinin litresi İstanbul’da 36 lira 79 kuruşa gerileyecek.

İndirimin ardından benzinin litresi İstanbul’da 36 lira 79 kuruşa, Ankara’da 37 lira 35 kuruşa, İzmir’de ise 37 lira 45 kuruşa inecek.

Akaryakıt fiyatlarına son dönemde üst üste zamlar geldi. Mayıs ayında gerçekleştirilen seçimler öncesi benzinin litresi 19 lira seviyelerinde, motorin litre fiyatı ise 18 lira seviyelerindeydi. 3 aylık sürede akaryakıt fiyatları 2 kattan fazla arttı.

16 Temmuz’da kurşunsuz benzinin litre fiyatı üzerinden alınan ÖTV tutarı 2,52 liradan 7,52 liraya, motorinin litre fiyatı üzerinden alınan vergi tutarı ise 2,05 liradan 7,05 liraya yükseltilmişti. ÖTV kararının ardından benzin ve motorin grubunda 6 lira fiyat artışı meydana gelmişti.

Gündem Finans Ekonomi Haberler