Bayern Münih Galatasaray maçı (iptal/tekrar) UEFA açıklaması geldi mi?

Bayern Münih Galatasaray maçı (iptal/tekrar) UEFA açıklaması geldi mi?
Yayınlama: 10.11.2023
9
A+
A-


Galatasaray maçında Bayern Münih’i 80. dakikada öne geçiren Harry Kane’in golü ofsayt tartışmalarına neden olmuştu. Futbolseverlerin gündeminde ise Bayern Münih maçı (iptal/tekrar) UEFA açıklaması geldi mi? soruları yer aldı.

BAYERN MÜNİH MAÇI (İPTAL/TEKRAR) UEFA AÇIKLAMASI GELDİ Mİ?

Galatasaray maçında Bayern Münih’i 80. dakikada öne geçiren Harry Kane’in golü ofsayt tartışmalarına neden olmuştu. VAR’da defalarca incelenen pozisyon için gol kararı çıkarken, ekranlara ofsaytın olmadığına dair görüntü getirilmedi. Galatasaray ve kamuoyu görüntünün neden ekrana verilmediğine dair cevap beklerken, UEFA hala sessizliğini koruyor.

OFSAYT GÖRÜNTÜSÜ EKRANA VERİLMEDİ

Maçı adeta Bayern Münih’e altın tepside sunan Portekizli hakem Arthur Nobre’nin kararlarıyla damga vurduğu maçta “Bu kadar da olmaz” denilen bir skandala imza atıldı. Kane’in 80. dakikada Bayern Münih’i öne geçiren golünde ofsayt tartışmaları yaşandı. Pozisyonun VAR’da defalarca incelenmesi sonrası gol geçerli sayılırken, ofsayt olmadığına dair görüntü ekrana verilmedi.

UEFA SUS PUS

Galatasaray ve kamuoyu pozisyonla ilgili bir açıklama beklerken UEFA henüz konuyla ilgili harekete geçmedi. Öte yandan sarı-kırmızılılar, verdiği kararlarla maçın kaderini değiştiren Portekizli hakem Arthur Nobre’yi UEFA’ya şikayet etmeye hazırlanıyor.

Galatasaray Gündem Spor Haberler