Bakan Varank CHP’li belediyeleri eleştirdi

SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, seçim çalışmaları kapsamında Bursa’da esnafla buluştu. Bakan Varank, CHP’li belediyelerin enflasyon sebebiyle vatandaşların yaşadığı problemleri manipüle ettiğini belirterek eleştirdi. Ayrıyeten, Türkiye’nin arabası projesi Togg’a yatırımların süreceğini ve Türkiye’nin güç coğrafyada uğraş ettiğini söyledi.

Bakan Varank CHP’li belediyeleri eleştirdi
Yayınlama: 11.05.2023
10
A+
A-

SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Bugün vatandaşlarımızın enflasyon sebebiyle yaşadığı problemleri manipüle etmeye çalışan Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediyeleri. Türkiye’de en değerli suyu CHP’li belediyeler satıyor. En kıymetli otobüs biletini CHP’li belediyeler satıyor. En değerli mezar yerini bile CHP’li belediyeler satıyor. İşte bu adamlar ne bir iş yapmışlar ne bizim iş yapmamıza müsaade ediyorlar” dedi.

AK Parti’nin Bursa 2’nci bölge milletvekili adayı da olan Bakan Varank, seçim çalışmaları kapsamında Bursa Hikmet Şahin Kent Hali’nde esnafla buluştu. Hal esnafını ziyaret eden Bakan Varank’a, Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, AK Parti Vilayet Lideri Davut Gürkan ile Bursa Ticaret Borsası İdare Heyeti Lideri Özer Matlı de eşlik etti. Togg’u işaret ederek, Bursa’ya yatırımların süreceğini belirten Varank, “Togg, buranın kabiliyetleriyle üretiliyor. İşte bunun üzere Allah’ın müsaadesiyle bu kente yapacağımız daha çok hizmet ve proje var. Hal esnafımız, bu kentin ekonomik dinamizmini ayakta tutan farklı kesitleri, esnafımızdan alın teri dökerek helal kar sağlayan hamal kardeşimize, işçi kardeşimize kadar bu kentin her bir kısmıyla, bu kente bedel katan her bir arkadaşımızla, inşallah Türkiye’nin arabası üzere projeleri de hayata geçirecek formda bu kente hizmet edeceğiz. Bu kenti ileriye götürmeye çalışacağız ancak bunun yolu 14 Mayıs’tan geçiyor” diye konuştu.

‘TÜRKİYE GEMİSİNİN KAPTANLIĞINDAN ANLAYAN BİR TANE BAŞKAN VAR’Türkiye’nin güç bir coğrafyada çaba ettiğini söyleyen Bakan Varank, “Nasıl meyve ve zerzevattan en yeterli hal esnafı anlarsa, Türkiye’yi yönetmekten de Türkiye gemisinin kaptanlığından da anlayan bir tane önder var, Recep Tayyip Erdoğan. Gece demeden, gündüz demeden, tatil demeden, bayram demeden, daima milleti için çalışıyor. Ancak o denli kolay coğrafyada değil, ateş çemberi bir coğrafyada, her gün yeni bir krizin olduğu coğrafyada, bir gün pandemiyle uğraşan, bir gün Rusya-Ukrayna savaşıyla uğraşan, bir gün güç kriziyle uğraşan bir Türkiye’nin kaptanlığını yapmaya çalışıyor. Hamdolsun 21 yıldır, 15 seçimdir bizim aziz milletimiz, ‘evet bu yanlışsız kaptandır’ diyerek onun gerisinde sapasağlam durdu. İnşallah 14 Mayıs’ta da gerisinde sağlam duracak” dedi.’ADAM 10 TANE SEÇİME GİRMİŞ, 10’UNU DA KAYBETMİŞ’CHP’li belediyeleri eleştiren Bakan Varank, şöyle konuştu:

“Ne muvaffakiyetleri var, Allah aşkına. Adam 10 tane seçime girmiş, 10’unu da kaybetmiş. Hiçbir şey başaramamış, taş üstüne taş koyamamış, mahallî idareleriyle hiçbir icraat yapamamış fakat karşımıza gelip ‘Biz alternatifiz’ diyorlar. ya bir müktesebatına bakalım. Bugün vatandaşlarımızın enflasyon sebebiyle yaşadığı zahmetleri manipüle etmeye çalışan Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediyeleri, Türkiye’de en kıymetli suyu CHP’li belediyeler satıyor. En değerli otobüs biletini CHP’li belediyeler satıyor. En değerli mezar yerini bile CHP’li belediyeler satıyor. İşte bu adamlar ne bir iş yapmışlar ne bizim iş yapmamıza müsaade ediyorlar. Hangi projeyi yapmaya kalksak, bizim karşımıza dikildiler. Bunlar en başından beri kent hastanesini eleştirmiyor mu? Pekala biz bunların aklına uysaydık bir kent hastanesi yapabilir miydik? Yapamazdık. İşte İzmir-İstanbul otobanı, Osmangazi Köprüsü, sizin işinize yarıyor mu? Buraya mallar, o otobandan geliyor mu? Bunu eleştirmiyorlar mıydı? Pekala ben size sorayım. Biz bunların aklına uysak bir Osmangazi Köprümüz olur muydu? İzmir- İstanbul otobanı olur muydu? Hal esnafımız bundan faydalanabilir miydi? Faydalanamazdı. Onun için iş bilenin kılıç kuşananın. Allah’ın müsaadesiyle Sayın Cumhurbaşkanımızın bu ülke için hayalleri, planları, bunlar Türkiye’yi kalkındırma projeleri. İnşallah biz onları hayata geçirmeye devam edeceğiz. Çok daha aydınlık, müreffeh bir Türkiye’yi siz bedelli kardeşlerimizin, sizlerin katkısıyla inşallah inşa etmiş olacağız. Türkiye Yüzyılı’nı inşa etmiş olacağız.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.