Bakan Kurum: Yüz binlerce gencimiz, TEKNOFEST’e gidemesin diye metroları çalıştırmadılar

Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Üsküdar Bilim Merkezi Açılış Merasimi’ne katıldı. Burada gençlere seslenen Kurum, “Daha dün İHA’larımızı, SİHA’larımızı, Togg’umuzu görmek isteyen yüz binlerce gencimiz, kardeşimiz için metroları çalıştırmadılar, ulaşım sınırlarını durdurdular. Gençlerimizin, yavrularımızın TEKNOFEST’e gitmesini engellemek, ulaşımını durdurmak, yavaşlatmak için ellerinden geleni yaptılar” dedi.

Bakan Kurum: Yüz binlerce gencimiz, TEKNOFEST’e gidemesin diye metroları çalıştırmadılar
Yayınlama: 03.05.2023
7
A+
A-

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, seçim çalışmaları kapsamında Şile’de, Üsküdar Caddesi’nde esnaf ziyareti yaptıktan sonra Üsküdar’a geçti. Üsküdar’da Bilim Merkezi’nin açılışı Bakan Kurum tarafından yapıldı. Açılış merasimine Kurum’un yanı sıra, Baykar İdare Şurası Lideri ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Lideri Selçuk Bayraktar, Üsküdar Belediye Lideri Mehmet Hilmi Türkmen, milletvekilleri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“İŞSİZLİK ORANIMIZI YÜZDE 7 DÜZEYİNE GERİLETECEĞİZ”

Törende gençlere seslenen Bakan Kurum, “Sevgili gençler geleceğiniz için attığımız adımları hiçbir vakit kâfi görmedik. Her geçen gün sizler için çok daha hoş adımları atıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız ‘Türkiye Yüzyılı İçin Gerçek Adımlar’ yaklaşımıyla hazırlanan AK Parti seçim beyannamemizi açıkladılar. Kaynağı ülkemizin kendi ürettiği doğal gaz ve petrol gelirlerinden sağlanacak bir Aile ve Gençlik Bankası kuracağız. Yükseköğrenimdeki gençlerimize bir keze mahsus olmak üzere cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti sağlayacağız. Gençlerimize aylık 10 GB fiyatsız internet vereceğiz. Önümüzdeki 5 yılda 6 milyon yeni istihdam oluşturarak işsizlik oranımızı yüzde 7 düzeyine gerileteceğiz. Sizlere daha âlâ bir gelecek inşa etmek için gece demeden gündüz demeden çalışmaya, sizlere her yerde ve her alanda hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu. 

“BİRER BİLİM İNSANI, BİRER MUCİT OLARAK YETİŞMESİNE KATKI SAĞLAYACAĞIZ”

Açılışını gerçekleştirdikleri bilim merkezi ile ilgili de konuşan Bakan Kurum, “Bugün burada açılışını gerçekleştireceğimiz Bilim Üsküdar Merkezimizle; sizlerin birer bilim insanı birer mucit olarak yetişmesine katkı sağlayacağız. Astronomiden uzay ve havacılığa, teknolojiden matematiğe, tabiat bilimlerinden dizayna farklı farklı atölyelerle eğitim alabileceksiniz. Teknoloji üreten bir jenerasyon yetiştirmek için Ulusal Teknoloji Atılımı kapsamında alacağınız eğitimlerle dizayndan üretime, siber güvenlikten ileri robotiğe 11 farklı modülde kendinizi geliştirmeye fırsatı yakalamış olacaksınız. Beş bin kitap ve 26 bin elektronik kaynağa sahip kütüphanemiz 7/24 sizlerin buyruğunda olacak, hizmetinde olacak. Ben böylesi değerli bir merkezin üretiminde emeği geçen Üsküdar Belediyemize, TÜBİTAK Başkanlığımıza ve T3 Vakfımıza farklı ayrı teşekkür ediyorum” tabirlerini kullandı.

“YÜZ BİNLERCE GENCİMİZ TEKNOFEST’E GİDEMESİN DİYE METROLARI ÇALIŞTIRMADILAR”

Bakan Kurum kelamlarına şöyle devam etti:

“Bu ülkeyi yarınlara taşıyacak sizlere bakınca gördüğümüz şey azimdir, kararlılıktır, sevdadır. Karşımda gördüğüm TEKNOFEST Nesli bu ülkenin istikbalidir. Biz size inanıyoruz, güveniyoruz. Ancak bunu hazmedemeyenler, kıskananlar oldu. Daha dün İHA’larımızı, SİHA’larımızı, Togg’umuzu görmek isteyen yüz binlerce gencimiz, kardeşimiz için metroları çalıştırmadılar, ulaşım sınırlarını durdurdular. Gençlerimizin, yavrularımızın TEKNOFEST’e gitmesini engellemek, ulaşımını durdurmak, yavaşlatmak için ellerinden geleni yaptılar. Varsın onlar; dünyanın en büyük uzay, havacılık ve teknoloji şenliğine gelen gençlere dahi zorluk çıkartsınlar. Gençlerimiz kendi istikbalini çizmeye devam edecek. Biz de gençlerimize güvenmeye devam edeceğiz. Gençlerimiz için, sizler için, evlatlarımız için birçok teknoloji üslerini hizmete almaya devam edeceğiz. İşte biz TEKNOFEST gençlerimize güveniyoruz. Bu ülkenin İstikbalini göklere çıkaracak sizlere güveniyoruz! Bu milletin geleceğini tekrar yazacak genç kardeşlerimize güveniyoruz. İşte Bilim Üsküdar Merkezimiz emrinizde. Burası sizlere, gençlerimize, İstanbul’umuza, ülkemize iyi, uğurlu olsun”

SELÇUK BAYRAKTAR: AHLAK, ADALET VE UYGUNLUK SESİNİN TÜM DÜNYADA DAHA GÜR ÇIKMASINA VESİLE OLACAK

Baykar İdare Şurası Lideri ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Lideri Selçuk Bayraktar ise “Bu bilim merkezlerinden çıkacak genç kardeşlerimiz, mana alemindeki inançla da birleştirerek, emre gerçek anlayarak, kainatı yanlışsız anlayarak; medeniyetimizin ahlak, adalet ve uygunluk bedellerinin sesinin tüm dünyada daha gür çıkmasına vesile olacaktır. Biz bu merkezleri, ulusal teknoloji atağını tümüyle inancımızın ve medeniyetimizin o güçlü köklerine dayanıp, gelişen birçok kuşaklar yetiştirmek maksadıyla kurduk” dedi. 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.