Bakan Kurum: “Çocuklarımıza, geleceğimize daha hoş bir Sultanbeyli bırakalım”

Bakan Kurum: “Çocuklarımıza, geleceğimize daha hoş bir Sultanbeyli bırakalım” “Eserlerimizi açtık, daima eser dedik ve yapıtın peşinden koştuk” Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, Sultanbeyli’de bir dizi programa katıldı.

Bakan Kurum: “Çocuklarımıza, geleceğimize daha hoş bir Sultanbeyli bırakalım”
Yayınlama: 03.05.2023
11
A+
A-

Bakan Kurum: “Çocuklarımıza, geleceğimize daha hoş bir Sultanbeyli bırakalım”

“Eserlerimizi açtık, daima eser dedik ve yapıtın peşinden koştuk”

İSTANBUL – Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, Sultanbeyli’de bir dizi programa katıldı. Bakan Kurum, “Sultanbeyli’nin kaygısıyla dertlenmek vatandaşlarımızın gereksinimlerini taleplerini gidermek için Sultanbeyli’mize geldik” dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, bir dizi programa katıldı. ‘Genç Adres Açılış Programı’nın akabinde Bakan Murat Kurum ‘İş İnsanları ile Akşam Yemeği’ne iştirak sağladı. Kurum’a Sultanbeyli Belediye Lideri Hüseyin Keskin eşlik etti.

“Biz ocaklara ateş düşsün istemiyoruz, çok net söylüyorum”

“İş İnsanları ile Akşam Yemeği’ne katılan Bakan Murat Kurum, “Sultanbeyli’nin içindeki donatı alanında kalan ne kadar vatandaşın varsa o alanlardaki kardeşlerimizin isteği çerçevesinde konutlara taşıyacağız. Birinci etabı da orada başladık. Artık liderim bakanlığımızla yeni alanları çalışıyor. Oralarda da süratli bir formda yeni rezerv konutları üretmeye başlayacağız. Bunu bakan yardımcılarımızla, genel müdürümüzle birlikte çalışmaya başladılar. İnşallah süratli bir biçimde bu süreci yöneteceğiz. Böylece orada vatandaşımızı sağlam, inançlı, donatısı, yeşil alanı ve parkı olan alanlara taşıyacağız. Mevcut yerleri de donatıda, okulda kalıyorsa, yeşil alanda yahut parkta kalıyorsa milletimize armağan edeceğiz. Milletimize hizmet yapacak alanları vatandaşımızı da mağdur etmeden sürecimizi yürütüyor olacağız. Büyük İstanbul, yüz yılın dönüşümünün tüm Sultanbeyli’ye, İstanbul’umuza vatandaşlarımıza, kardeşlerimize ben şimdiden güzel uğurlu olsun diyorum. Bu çok değerli, bu süreçte el ele verelim. Biz ocaklara ateş düşsün istemiyoruz, çok net söylüyorum. Burada ne fedakarlık gerekiyorsa o fedakarlığı Sayın Cumhurbaşkanımız bugüne kadar gösterdi. Bundan sonra da birebir anlayışla gösterecektir ki bu iradeyi elini, gövdesini taşın altına koyarak net bir halde göstermiştir. Buradaki kardeşlerimden de ricam bu anlayışla birbirimize dayanak olarak bu süreci yürütelim. Sultanbeyli’mizi dirençli, güçlü hale getirelim. Çocuklarımıza, geleceğimize daha hoş bir Sultanbeyli bırakalım. Sultanbeyli’mizde çok değerli hizmetlerimiz oldu. Bu hizmetlerde de açıkçası her fırsatta Sultanbeyli’ne geliyor ve Sultanbeyli’nin hoş insanlarıyla kucaklaşıp sizlerle bir ortaya geliyoruz. Belediye liderimizin talepleri çerçevesinde muhabbet ediyor ve dertleşiyoruz. Bugün de Sultanbeyli’nin kederiyle dertlenmek vatandaşlarımızın gereksinimlerini taleplerini gidermek için Sultanbeyli’mize geldik” dedi.

“Sultanbeyli’yi afetlere hazırlayacak dönüşüm için rezerv alan planlarını onayladık”

Sözlerine devam eden Bakan Kurum, “Burada muhtarlarımız, mimarlarımız, mühendislerimiz var. Biz hep Sultanbeyli için çalıştık, ürettik, milyarlarca dev yatırım yaptık, hayata geçirdik. Yapıtlarımızı açtık, daima eser dedik ve yapıtın peşinden koştuk. Sizlere layık olabilmek için var gücümüzle çalıştık. Bugüne kadar sizlerin tapu mülkiye sıkıntılarının tamamını neredeyse tahlile kavuşturduk. 2B ile ilgili tekrar liderimizin, vatandaşlarımızın talepleri var burada da bakanlığımız, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğümüz çalışıyor. Nasıl 29 bin kardeşimize, vatandaşımıza, tapularını teslim ettiysek kalan meseleler varsa birebir anlayışla o problemleri da birer birer çözeceğiz. Son geçtiğimiz hafta Sultanbeyli’mize gelmiş, sizlerle müjdelerimizi paylaşmıştık. Sultanbeyli’yi afetlere hazırlayacak dönüşüm için rezerv alan planlarını onayladık. Donatı alanlarımız hazır. En kısa müddette sizlerin isteğini alarak dönüşüme başlıyoruz. Kentsel dönüşümü hızlandırmak için, ilçemizde ofisler kuracağız, dönüşümü ayağınıza getireceğiz. Orman vasfını yitirmiş alanlardaki tapu sıkıntılarını en kısa müddette çözeceğiz. Turgut Reis ve Ahmet Yesevi mahallelerimizde belediyemizle birlikte çalışacağız, iki yeni millet bahçesi yapacağız. Mehmet Akif Mahallesindeki spor alanına yeni spor salonu, yüzme havuzu, kütüphane ve otoparktan oluşan dev bir ‘gençlik ve spor merkezi’ kazandıracağız. Yeniden Meydan Park’ın oradaki alanda, spor salonu, yüzme havuzu, kütüphane ve otoparktan oluşan ikinci ‘gençlik ve spor merkezi’ni ilçemize, evlatlarımıza, gençlerimize belediyemizle birlikte armağan edeceğimizin kelamını verdik. Tabi bizim kelam, o 6’lı masanın kelamlarına benzemez. Biz kelam verdik mi tutarız. Biz de kelam namustur, gururdur. Meydanlarda tutamayacağımız kelamları hamdolsun bugüne kadar söylemedik. Daima sözümüzün ardında olduk, sözümüzün peşinde koştuk. Birebir anlayışla biz kararlıyız, Sultanbeyli’yi daima birlikte güçlendireceğiz” diye konuştu.

“Cumhurbaşkanımıza balkon konuşmasını Sultanbeyli’den yaptırmak istiyoruz”

‘İş İnsanları ile Akşam Yemeği’nde bahse ait konuşan Sultanbeyli Belediye Lideri Hüseyin Keskin, “Cumhurbaşkanımıza balkon konuşmasını Sultanbeyli’den yaptırmak istiyoruz. Bu hislerle her birinize tekrar teşekkür ediyorum. Bugün bizleri yalnız bırakmayan Sultanbeyli’mizin özeti olan müteahhitlerimiz, mimarlarımız, yapı kontrol firmalarımız, değerli iş adamlarımız da dahil olmak üzere bütün hemşehrilerime teşekkürü bir borç bilirken Sayın Cumhurbaşkanımızın katılacağı pazar günü yapılacak İstanbul mitingine şimdiden her birinizi davet ediyorum” tabirlerini kullandı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.