Bakan Alim’den taban fiyat açıklaması!

Bakan Alım, CET İttifakı önderi Sinan Oğan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleme kararına ait, “Sinan Beyefendi dengeli bir yaklaşım sergilemiştir.” açıklamasını yaptı.

Bakan Alim’den taban fiyat açıklaması!
Yayınlama: 23.05.2023
9
A+
A-

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alim’in açıklamalarından satır başları;

“Sinan Oğan’ı tanırım. Sinan Beyefendi dengeli bir yaklaşım sergilemiştir. Bu tutumun iyi olmasını dinlerim.

Ümit Beyefendi ne açıklar onu bilmiyorum. Bir kez ben milliyetçiyim diyen bir insanın kim olursa olursa olsun Azerbaycan başta olmak üzere tüm Türk dünyasına bakış açışı kıymetli. Bu bakış açısı isimden isime değişmemelidir. 

“28 MAYIS BAĞIMSIZLIK YOLUNDA İLERLEME KARARIDIR”

PKK’nın hudut ötesi operasyonlarına, PKK ile barışık olan bir Cumhuriyet Halk Partisi. Öncelikle kendisini milliyetçi olarak tanımlayan vatandaşlarımızın bunu görmesi lazım. Türkiye’ye saldıran bir örgüte açıkça tutum olmayan, onlara terörist demeyen bir CHP’nin Atatürk’ün kalpağı ile poz vermemesi lazım. Atatürk’ün kalpağı Türkiye’nin bağımsızlığı demektir.

Bugün Mustafa Kemal Paşa’nın yolundan gidenler belirlidir. Millet bunu fark ediyor. 28 Mayıs Türkiye’nin bağımsızlık yolunda ilerleme kararıdır. Kılıçdaroğlu, çıksın şunu desin PKK ve PYD’ye karşı Türkiye’nin yanındayım. Fakat bu cümleyi kurmuyor.

OĞAN’IN YÜZDE 5’LİK DAYANAĞI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A NE KADAR KATKI SAĞLAYACAK?

Oylar teker teker veriliyor. Sinan Bey’in oylarının geldiği yüzde beşlik kitlenin gerçek milliyetçiler olduğunu düşünüyorum. Vatanını, milletini sevenler Cumhur İttifakı’nı destekleyecektir. HDP neden aday göstermedi? Zira adayımız muhakkak dedi. Bu işbirliğini reddetsinler. Kılıçdaroğlu çıksın desin: PKK/PYD emperyalistlerin beslediğini bir terör örgütüdür. Buna kaşı Türkiye’nin bağımsızlığından yanayız.

SEÇİMDEN HANGİ İLETİLER ÇIKTI?

Seçimden evvel birtakım anket şirketleri kamuoyunu yanıltmaya yönelik açıklamalarda bulundu. Seçim sonuçları, halkımızın bu cins palavraları kabul etmediğini gösterdi. İkincisi, Türkiye’de milliyetçiliğin çağdaş bir paha ortaya çıktı. Globalleşme sırasında milliyetçiliği bir kıymet olarak görmezseniz dağılırsınız.

Türk milliyetçileri etnik ayrımcılığa karşıdır. Seçimin öteki bir sonucu da budur. Milletin birliğinden yana bir şuurun olduğunu görüyorum.

“MUHALEFETİN KENDİ OYLARINI NİÇİN ARTIRAMADIĞINI SORGULAMASI LAZIM”

21 yıllık bir iktidardan bahsediyoruz. Bu 21 yılda ana muhalefet partisinin oyu yüzde 23-25 ortasında gidiyor. Şimdiye kadar yaklaşık 15 seçim oldu. Muhalefetin bizim oylarımızı sorgulaması yerine kendisinin niçin oylarını artıramadığına bakması lazım. Seçim sonuçları muhalefetin zayıflığını bir defa daha gösterdi. Kılıçdaroğlu, hala etnik köken ve mezhep üzerinden siyaset yapıyor. Hangi çağda yaşıyoruz, bu türlü bir şey kaldı mı? Siyaseti ülkenize neler yapacağınız üzerinden kurgulayabilirsiniz. 

AK Parti, CHP’ye 10 puan fark atmıştır. Meclis’te dayanılmaz bir başarımız bulunmaktadır. CHP’nin dramı burada başlıyor. CHP bir siyasal telaffuz geliştiremiyor. Kimlikleri işaret etmek bir siyasal telaffuz değildir. Siyasal telaffuz ülkenize nasıl hizmet edeceğiz üzerine kurgulanır.”

BABACAN’IN TEKLİFİ

Sayın Babacan niçin bu türlü bir açıklama yaptı bilmiyorum. Bugün Cumhur İttifakı, etnik ve mezhepsel kökenlere dair ayrımcılığa meydan okuyan bir siyaset yapıyor. Sayın Cumhurbaşkanı Hatay’da yüzde 8’lik oy aldığı bölgede bütük bir hastane yaptırdı. Sayın Erdoğan, kimden ne kadar oy aldığına bakmadan hizmet ediyor.

28 MAYIS’A DOĞRU

Türk seçmeni demokrasiye sahip çıkmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanı vatandaşların oy kullanım haklarını genişletmiştir. Bu ülkede başörtülü hanımların siyasete katılmasına müsaade verilmiyordu. Erdoğan bunu kaldırdı. Türkiye, kendi savaş uçağını yaptı, İHA’sını yaptı, kendi arabası yaptı. Seçmeninin bunları dikkate alacağına inanıyorum.

TÜRKİYE’NİN SIĞINMACI POLİTİKASI

AK Parti iktidarı her vakit sığınmacı sorununu bir insanlık problemi olarak görmüştür. Türkiye, Suriye’nin kuzeyini terör örgütlerinden temizleyerek konutlar inşa etti. 500 bin Suriyeli gitti, bir milyonun daha gitmesi hedefleniyor. Yabancı düşmanlığına karşıyım.”

Türk milleti demokrasiye sahip çıkmıştır. Bu ülkede barış içinde seçimler yapılmaktadır. Abuk sabuk laflar söyleyenleri dikkate almamak lazım.

EYT MÜRACAATLARINDA SON DURUM

Bu ay sonuna kadar çalışmalar tamamlanır. EYT’lilerin maaşları bağlanıyor. Kimse kaygı etmez. Eksik süreçleri olanların belgeleri tamamlıyor. 

ASGARİ FİYAT TEMMUZ AYINDA YİNE DEĞERLENDİRİLECEK

Temmuz ayında minimum fiyat yine pahalandırılacak. Biz minimum fiyatı hesaplarken birkaç parametreyi dikkate alıyoruz.

En düşük memur maaşı 22 bin TL olacak. Hazırlıklarımız var.

“TÜRKİYE BAŞKANLIK SİSTEMİ İLE DAHA VERİMLİDİR”

Başkanlık sistemi Türkiye’ye büyük imkanlar getirdi. Çok süratli bir halde sisteme geçildiği için kimi çözülebilecek sıkıntılar var. Lakin, sistemin avantajlarını görmemiz lazım. Eski sistem mistem işlemiyordu. Bugün daha demokratik bir yapılan bahsediyoruz. Yürütme direkt halk tarafından seçiliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan halk tarafından seçildi. Türkiye daha evvel bir MGK devletiydi. Genel Kurmay Lideri Başbakan’dan üstündü. Başkanlık sistemini istemeyenler bu durumu bilmiyorlar ya Türk devletinin militarist olması onların işine geliyor.”

Meclis’in işleyiş sisteminin tekrar güncellenmesi lazımdır. Türkiye 28 Mayıs’ta çok kıymetli bir seçim yapacak. 28 Mayıs’ta yapılacak seçim Türkiye’nin geleceğine ait kararını ortaya koyacaktır. Türkiye kendi muvaffakiyetlerini ortaya koyan bir istikrarın 5 yıl daha sürmesini isteyecektir. İnşallah iyi olur.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.