Bakan Adil Karaismailoğlu: İstanbul ile Antalya ortası 4 saat 45 dakikaya inecek

İstanbul ile Antalya ortasındaki süratli tren projesini birinci defa duyuran Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “İstanbul’dan Antalya’ya süratli trenle 4 saat 45 dakikada ulaşma imkanımız olacak” dedi.

Bakan Adil Karaismailoğlu: İstanbul ile Antalya ortası 4 saat 45 dakikaya inecek
Yayınlama: 11.05.2023
7
A+
A-
ensonhaber.com

Türkiye’ye büyük bir hizmet için daha kollar sıvandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul ile Antalya ortasındaki süratli tren sınırı projesinin muştusunu verdi.

Projeyi birinci sefer NTV yayınında açıklayan Bakan Karaismailoğlu, “İstanbul’dan Antalya’ya 714 kilometre uzunluğunda yani İstanbul’dan Antalya’ya 4 saat 45 dakikada süratli trenle ulaşma imkanımız olacak. Bunun İstanbul-Eskişehir ortası zati mevcut çizgimiz. Ve Eskişehir’den Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta ve Burdur’dan Antalya’ya ineceğiz. Bu çizgiler birbiriyle entegre halde olacak” biçiminde konuştu.

Ankara-İstanbul ortası üstün süratli tren

Karaismailoğlu, Ankara-İstanbul ortasında yapılacak ‘süper süratli tren’ projesi hakkında da bilgi verdi.

Adil Karaismailoğlu’nun açıklamaları şu halde:

Ankara-İstanbul sınırında harika süratli tren projesini hayata geçireceğiz. Ankara-İstanbul ortası 80 dakikaya düşecek. Saatte 350 kilometre sürat yapacak. Mevcut süratli tren sınırı da mevcut yapısıyla devam edecek. Bu yıl muhteşem süratli tren sınırının ihalesini yapacağız.

“Trabzon-Ankara ortası 4,5 saate inecek”

Samsun’dan Sarp’a kadar süratli tren projesini de hayata geçireceğiz. Karadeniz uzunluktan boya demiryolu ile buluşacak. 513 kilometre uzunluğundaki bu proje bittiğinde Trabzon-Sarp ortası 70 dakika, Trabzon-Samsun ortası 2 saat ve Trabzon-Ankara ortası ise 4,5 saate inecek.

İstanbul-Antalya ortası süratli tren

İstanbul-Antalya ortası 714 kilometre 4 saat 45 dakikaya inecek. İstanbul-Eskişehir ortası esasen mevcut çizgimiz ve Eskişehir’den Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta ve Burdur’dan Antalya’ya ineceğiz. 2 saat 15 dakikada 347 kilometrelik Eskişehir-Antalya ortasını almış oluyoruz. Bu da şu an inşaatı devam eden Ankara-İzmir çizgisinden da Afyonkarahisar’a entegre olacak.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.